30.11.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
926, pašlaik vēro: 40.

» Sākumlapa“Enter Gauja” prezentē akciju “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu”

Nesen piedalījāmies "Balttour" 2016 izstādē, bet jau no 12. līdz 14. februārim Gaujas Nacionālā parka (turpmāk – Gaujas NP) tūrisma klasteris piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest”, kuras ietvaros prezentēs akciju “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu”.

Turpinot attīstīt "Enter Gauja" jeb Gaujas NP kā vienotu tūrisma galamērķi,  deviņu novadu pašvaldības kopā ar 50 uzņēmējiem ir izveidojušas akciju "Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu". Akcijas laikā ceļotāji, apmeklējot 60 tūrisma objektus un izmantojot to pakalpojumus, iegūs šī objekta unikālo kreļļu elementu. Šos elementus, pievienojot akcijas ķēdītei ar "Enter Gauja" simbolu, izveidojas unikāls suvenīrs – stāstu krelles, kas kļūs par neiztrūkstošu ceļojuma un piedzīvojumu atgādinājumu. Akcija sāksies šī gada 1.maijā un ilgs līdz 1.septembrim, vai kamēr kreļļu elementi būs pieejami uzņēmumos. Tūrisma izstādes laikā tās apmeklētāji varēs saņemt akcijas bukletu, iepazīties ar uzņēmumu piedāvājumu un sākt plānot ceļojumu.

Starptaututiskais tūrisma gadatirgus Tourest ir lielākais un senākais šāda veida pasākums Baltijas valstīs. Šogad izstādē piedalīsies gandrīz 500 dalībnieku no 22 valstīm, kas prezentēs savu tūrisma piedāvājumu. Pagājušajā gadā izstādi apmeklēja vairāk kā 30 000 ceļotāju. Igaunijas iedzīvotāji ir Gaujas Nacionālā parka kā tūrisma galamērķa primārā mērķauditorija (2014. gadā Latviju apceļoja 180 700 igauņu, 2015. gada dati vēl nav apkopoti).

Tūrisma izstādē ceļotāji varēs iepazīties arī ar citiem informatīvajiem materiāliem – 30 dabas tūrisma maršrutiem, gastronomisko ceļvedi, ceļojumu stāsta grāmatu bērniem “Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā”, kas izdota arī igauņu valodā, un uzzināt visu par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Latvijas lielākājā un vecākajā nacionālajā parkā.

“Enter Gauja”  apvieno stāstiem un noslēpumiem bagāto reģionu pašā Latvijas sirdī. Kopš neatminamiem laikiem tas bijis leģendāru dabas un cilvēku notikumu epicentrs. Vēstures elpu un dabas pirmatnīgumu šeit caurauž dzīva kultūras vide un daudzveidīgās aktīvās atpūtas iespējas. Informācija par “Enter Gauja” tūrisma piedāvājumiem iespējams atrast vietnē www.entergauja.com.

Gaujas NP tūrisma zīmols tapis sadarbojoties tūrisma uzņēmējiem, deviņām pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldei un Vidzemes augstskolai, lai paaugstinātu konkurētspēju starptautiskā tirgū, palielinātu apmeklētāju uzturēšanās laiku, kā arī nodrošinātu ilgtspējīgu reģiona attīstību vienotā tūrisma galamērķī – Gaujas NP.

Jau iepriekš ziņots, ka 2013.gada sākumā tika atklāts jaunais tūrisma zīmols “Enter Gauja”, kas tapis LIAA atbalstītā projekta „Gaujas NP tūrisma klastera attīstība” ietvaros, kuru līdzfinansē tūrisma uzņēmēji un atbalsta parka teritorijā esošās pašvaldības, t.sk. Pārgaujas novada pašvaldība un novada uzņēmēji.

Ziņo sagatavoja:
Alda Bražūne, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv