23.11.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1026, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaVARAM norisinājās vairāku Latvijas un Norvēģijas pašvaldību tikšanās

29. martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās vairāku Latvijas un Norvēģijas pašvaldību tikšanās, kuras laikā tika parakstīts apliecinājums par nodomiem sadarboties arī turpmāk. Sanāksmē piedalījās un savstarpējo sadarbības interesi apliecināja pašvaldību vadītāji un pārstāvji no Spidebergas, Markeras, Aremarkas, Romskogas pašvaldībām Norvēģijā, kā arī Pārgaujas, Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas pašvaldībām Latvijā. Tāpat sanāksmē piedalījās Norvēģijas vēstniecības Latvijā un VARAM pārstāvji.


Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents paraksta apliecinājumu

Apliecinājums paredz, ka tiks turpinātas diskusijas par sadarbību starp šīm pašvaldībām Latvijā un Norvēģijā saistībā ar pieredzes apmaiņu un zināšanu nodošanu dažādas jomās: vietējā demokrātija un aktīva jauniešu līdzdalība, uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšana, tūrisms, māksla un kultūra, izglītība un skolu sadarbība, projektu īstenošana izmantojot dažādus finanšu rīkus.

Parakstītais apliecinājums ar partneriem par nodomiem sadarboties arī turpmāk

Papildu informācija:
VARAM jau kopš 2014. gada īsteno divus Norvēģijas finanšu instrumenta finansētos projektus – vienu par uzņēmējdarbības jautājumiem, otru par pašvaldību attīstības plānošanas kapacitāti. Projektu galvenā mērķauditorija ir pašvaldības un reģioni Latvijā un Norvēģijā.  Plānots, ka šo pašvaldību sadarbība kalpos par labu piemēru citām Latvijas un Norvēģijas pašvaldībām, veicinot jēgpilnu un abpusēji vērtīgu partnerību izveidi, atjaunošanu vai stiprināšanu. Līdz ar to pašvaldības dalās pieredzē,  pilnveido savas zināšanas un īsteno kopīgus projektus.

Informācijas avots:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv