27.11.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
664, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaJānodrošina mājas (istabas) dzīvnieku čipēšana un reģistrācija līdz 1. jūlijam
Informējam, ka Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” paredz kārtību, ka līdz 2016. gada 1. jūlijam sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipēts, kā arī reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē.

Čipēšanas izmaksas vidēji ir 25-35 eiro, savukārt valsts nodeva par reģistrāciju ir 7.11 eiro. Par iespējām lūdzam sazināties ar veterinārārstu Aldi Pastaru pa tālr.22929549.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pants fiziskām personām par suņa nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā paredz sodu no 7 līdz 210 eiro.

Lai mazinātu finansiālo slogu lauku teritorijās dzīvojošajiem suņu īpašniekiem, Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka ārpus pilsētas vai ciema teritorijas turēti fizisko personu suņi nebūs obligāti jāapzīmē un jāreģistrē. Priekšlikums ir saskaņošanas procesā ar valsts institūcijām un nevalstiskām organizācijām. Tas valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts 17. martā, un gala lēmumu par priekšlikumu pieņems Ministru kabinets. Pagaidām gan vēl nav zināms, kad valdībā par šo jautājumu varētu lemt, tādēļ aicinām būt atbildīgiem un izpildīt nepieciešamās darbības dzīvnieka reģistrēšanai, jo tas palīdzēs to identificēt noklīšanas gadījumā.

Īpašniekiem jāatceras, ka par mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas vietas maiņu, nāvi, pazušanu vai atrašanu, kā arī īpašnieka maiņu ir jāziņo Lauksaimniecības datu centram. Minēto informāciju var sniegt, izmantojot latvija.lv e-pakalpojumu vai aizpildot ziņojumu un iesniedzot to Lauksaimniecības datu centrā. Plašāka noderīga informācija par suņu reģistrēšanu pieejama Lauksaimniecības datu centra mājaslapā www.ldc.gov.lv.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv