01.12.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
572, pašlaik vēro: 30.

» SākumlapaNovadnieki pošas braucienam uz Hanzas dienām Norvēģijā

Vēl tikai divarpus nedēļas atlikušas līdz 36. Starptautiskajām Hanzas dienām Bergenā. Pašlaik noris pēdējie darbi pirms došanās tālajā ceļā. Lai vēlreiz pārrunātu brauciena norisi, koncertu un pasākumu plānu Bergenā, brauciena dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā otrdien, 24. maijā, plkst. 20:00 Straupes pagasta tautas namā Plācī.

Šogad uz Hanzas dienām no Pārgaujas novada plāno doties ap 25 cilvēku: pašvaldības delegāti, Straupes jauktā kora dziedātāji, deju kolektīvu pārstāvji, vairāki amatnieki un mājražotāji. Kājas tālajam ceļojumam auj  arī interesentu grupa no Raiskuma, kura savlaicīgi iegādājusies biļetes lidojumam un pilnīgi patstāvīgi izplānojusi braucienu uz šo skaisto Norvēģijas pilsētu.

Kā liecina svētku mājaslapa http://hansa2016.no, Hanzas dienu programma solās būt  piesātināta un spraiga. Notiks gan šefpavāru konkurss, gan zivju tirgus un zivju opera, vēsturisko ugunsdzēsēju parāde, seno rokdarbu tehnikas demonstrējumi, uz skatuves kāps ap 90 muzikantu un dejotāju kopas no 78 no valstīm. Lielisks notikums sagaidāms Straupes  korim, kurš koncertā dziedās kopā  ar Bergenas latviešu kori un orķestri. Pašvaldības pārstāvji savukārt piedalīsies delegātu sapulcē, kur solīts runāt par Hanzas pilsētu turpmāko sadarbību, kā arī meklēs iespēju iesaistīties Hanzas-jauniešu kustībā.
Bergenieši pašlaik ir ļoti aizņemti ar gatavošanos svētkiem. Neskatoties uz to, viņi ir atsūtījuši īsu sveicienu visiem, kas šovasar pošas ciemos pie viņiem.

Rudīte Vasile,
tūrisma organizatore,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv