23.11.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
875, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaSamazina aizdevumu procentu likmi lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei

5. jūlijā valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu atbalsta piešķiršanas kārtību.

 
Izvērtējot līdzšinējos atbalsta pasākuma īstenošanas darbības rādītājus, akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” (sabiedrība Altum) aprēķinājusi, ka pastāv iespēja samazināt sabiedrības Altum aizdevumu administrēšanas un riska izmaksu piecenojuma likmes daļu par 0,3 procentiem. Izmaiņas nosacījumos paredz, ka aizdevumam, par kuru iesniegums sabiedrībā Altum iesniegts pēc 2016. gada 1. jūlija, administrēšanas un riska izmaksu piecenojums ir 2,2 procenti sākotnējo 2,5 procentu vietā.

Tāpat izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz, ka no 2017. gada 1. aprīļa vairs neiekļaus ieņēmumos no lauksaimniecības produktu ražošanas Eiropas Savienības agrovides un bioloģiskos atbalsta maksājumu. 


Izmaiņas kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” interneta vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2012. gada 29. maija noteikumos Nr. 381 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai” pieejama MK interneta vietnē.

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv