29.11.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
265, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaApstiprināts starptautisks projekts “Small Markets at the Heart of the European Economy”

Apstiprināts ES programmas “Eiropa pilsoņiem” (Europe for Citizens) 2. darbības 2. apakšpasākuma “Pašvaldību tīklojumi” (Networks of Towns) starptautiskās sadarbības projekts “Small Markets at the Heart of the European Economy” (tulk. Mazie tirgi Eiropas ekonomikas sirdī). Pārgaujas novada pašvaldība projektā piedalās kā viens no partneriem. Projekts tiks īstenots partnerībā ar Maltu (pašvaldību Mellieha – vadošais partneris), Poliju (pašvaldību Miasto Suwalki), Rumāniju (Orasul Cugir pilsētu), Itāliju (pašvaldībām – Comune di Casalborgone; Comune di Acquaviva Delle Fonti; Comune di Cavriglia), Vāciju (Stadt Adenau pilsētu), kā arī Latvijas Pašvaldību savienību, Vecpiebalgas un Amatas novadu pašvaldībām. Projekta pieteikums sagatavots un iesniegts programmas 2016.gada 1.marta pieteikumu uzsaukumam.

Projekta vispārīgais mērķis, balstoties uz programmu, kurā tas tiks īstenots, ir tuvināt Eiropu tās iedzīvotājiem, palielināt sabiedriskās līdzdalības iespējas ES, nodrošināt debates gan vietējā, gan reģionālā un ES dalībvalstu līmenī. Projekta sepcifiskais mērķis – projekta partneru un iesaistīto pušu kapacitātes stiprināšana jautājumos, kas saistīti ar lokālās ekonomiskās attīstības veicināšanu ES kontekstā, izskatot gan dažādus izaicinājumus, gan iespējas, papildus:
-    stiprināt konkurētspējīgas lokālās jeb mazās ekonomikas attīstību Eiropas tirgus vidē;
-    saprast vienotā tirgus un digitālā vienotā tirgus priekšrocības lokālās ekonomikas attīstībā;
-    izveidot vienotu finansējuma atbalsta sistēmu mikro (mazo) uzņēmumu atbalsta ieviešanai;
-    analizēt iespējas kā piesaistīt mazas ekonomikas teritorijai cilvēkus ar vajadzīgajām zināšanām, un kā samazināt procesus, kas saistīti ar izglītotu cilvēku aizplūšanu no maza tirgus teritorijām;
-    veicināt vietējo iedzīvotāju līdzdalību, lai noteiktu viņu vēlmes un redzējumu par nākotnes attīstību gan lokālā, gan Eiropas Savienības līmenī.

Mērķa sasniegšanai projekta ietvaros plānoti pieci pasākumi dažādās ES valstīs, iesaistot dažādas interesējošās mērķgrupas no partneru pašvaldībām, galvenokārt uzņēmējus, politiķus (deputātus), NVO – kas pārstāv sociālos, biznesa, arodbiedrību vai vides sektorus, kā arī jauniešus, kuri saistīti ar uzņēmējdarbību. Pasākumu ietvaros tiks prezentētas dažādas partneru pieredzes, šā brīža situācija noteiktajās teritorijās, konkrētu lokālo tirgu attīstības dinamika un tendences, kā arī analizētas jaunas iespējas un virzieni vietējā tirgus attīstībai. Projekta noslēgumā tiks izdota partneru veidota publikācija, kurā apkopoti galvenie rezultāti un rekomendācijas, kas iegūti organizēto pasākumu ietvaros.

Projekta realizācijas ilgums:
līdz 2018. gada 29. jūnijam. Projekta finansēšanas avots: ES programma “Eiropa pilsoņiem” 2. darbības 2. apakšpasākumā “Pašvaldību tīklojumi”. Kopējās plānotās izmaksas un programmas piešķirtā dotācija projekta īstenošanai: 150 000.00 EUR.


Baiba Zvejniece
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv