28.11.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
906, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaSenioru ekskursija no Ventspils līdz Alsungai

Katru gadu Pārgaujas novada pašvaldība piedāvā novada senioriem doties pilnīgi vai daļēji sponsorētā ekskursijā. Šoreiz senioriem bija iespēja aplūkot Ventspili, Užavu un Alsungu. 13. septembrī un 15. septembrī seniori devās ekskursijās. Lai pagūtu aplūkot visus piedāvātos objektus, dalībniekiem nācās doties ekskursijā ļoti agrā rīta stundā, vai drīzāk varētu teikt – vēlā nakts stundā.

Pilniem autobusiem izbraucot no Pārgaujas novada lielā tumsā un ierodoties Ventspilī saulei spoži spīdot jau gandrīz zenītā, pirmais objekts, kurp devās grupa, bija Livonijas ordeņa pils. Pils ir viens no pilsētas simboliem un senākā saglabājusies būve Ventspilī. Ekskursijas laikā gids pastāstīja par pils un Ventspils vēsturi, kā arī interesentiem bija iespēja uzkāpt pils tornī. Pēc tam grupa devās braucienā ar kuģīti "Hercogs Jēkabs", brauciena laikā pilsētas gide pastāstīja vairāk par ostu, pilsētu, uzņēmumiem un ražošanu pilsētā. Abām grupām ekskursijai bija ļoti labvēlīgi laikapstākļi, braucienā ar kuģīti pat aizmirsās, ka rudens jau klauvē pie loga, siltais laiks un spožā saule tā vien lika domāt, ka brauciens notiek kādā jaukā vasaras dienā.

Pēc ekskursijas ar kuģīti devāmies nelielā ekskursijā ar autobusu, ekskursiju noslēdzot piedzīvojumu parkā "Lemberga hūtē", kur visus gaidīja siltas pusdienas. Jāpiebilst, ka ātrākajiem ēdājiem bija iespēja arī uzkāpt "Lemberga hūtes" kalnā, no kura paveras plašs skats uz pilsētu.

Pēc Ventspils aplūkošanas braucām uz Užavas alus darītavu, kur grupai bija iespēja iepazīties ar vienu no populārākajām mazajām alus darītavām Latvijā, uzņēmuma vēsturi, alus darīšanas niansēm un nogaršot alu.

Pēc Užavas mūsu ceļš veda uz Alsungu, kur seniorus gaidīja ekskursijas pēdējais objekts – maizes ceptuve "Suitu maize", kurā ar ceptuves saimnieces Rutas gādību katram bija iespēja izcept sev sklandrausi. Kamēr rauši cepās, viena no etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībniecēm pastāstīja par Suitu tautas tērpu un tērpa nēsāšanas tradīcijām. Bija iespēja kopā padziedāt tradicionālajā Suitu dziedāšanas manierē – ar saucēju, locītāju un vilcēju, ko kopā sauc par burdonu. Pēc kopīgas dziedāšanas bija iespēja nogaršot tradicionālos sklandraušus, raušus ar biezpienu un kliju maizīti. Pēc "Suitu maizes" aplūkošanas visus gaidīja garais mājupceļš vairāk kā četru stundu garumā.

Pagājušajā gadā no vairākiem senioriem izskanēja vēlme doties uz Ventspili, tāpēc arī šogad aicinām izteikt vēlmi uz kurieni vēlaties doties nākošajā gadā, lai varam plānot ekskursiju uz tādu galamērķi, kur paši seniori vēlas doties. Savus ierosinājumus aicinām izteikt kultūras pasākumu organizatorei Solveigai Ruskai pa tālruni 26234766.

Fotogalerija no 13. septembra ekskursijas apskatāma šeit

Fotogalerija no 15. septembra ekskursijas apskatāma šeit

Solveiga Ruska,
kultūras pasākumu organizatore© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv