28.11.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
337, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaVides inspektori veic pastiprinātu kontroli un reidus lašveidīgo zivju lieguma laikā

Pārgaujas novada pašvaldība atgādina, ka no 1. oktobra joprojām ir lašveidīgu zivju ieguves liegums Gaujas un tās baseina upēs, kura laikā makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu ir aizliegta.

Informējam, ka Gaujas upes baseina pašvaldību pilnvarotās personas kopā ar Valsts vides dienesta inspektoriem turpina pastiprinātu kontroli lašveidīgo zivju lieguma laikā Gaujas upē. Kontroles laikā ir konstatēti vairāki maluzvejniecības un makšķerēšanas pārkāpumi, tādēļ personas, kuras ir nodarbojušās ar nelikumīgām rīcībām, ir izdarījušas administratīvo pārkāpumu, par ko tiek sauktas pie atbildības, saņemot administratīvo sodu.

Papildu informējam, ka lašveidīgo zivju (lašu, taimiņu un strautu foreļu) saudzēšanas periods jeb ieguves liegums ir spēkā līdz 31. decembrim, par vienu nelikumīgi iegūtu zivi lieguma laikā paredzētā zaudējuma atlīdzība ir līdz 715 eiro, bet administratīvais sods sākot no 280 eiro.

Būsim saudzīgi pret dabu, kā arī aicinām ziņot par manītiem pārkāpumiem!

Agris Ķesa
vides aizsardzības inspektors


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv