28.11.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
234, pašlaik vēro: 16.

» SākumlapaSociālais dienests atgādina par pašvaldībā pieejamo pakalpojumu “Drošības poga”

Pakalpojums “Drošības poga” ietver cilvēka diennakts uzraudzību, neatliekamo palīdzību un psiholoģisko atbalstu, izmantojot īpašu saziņas sistēmu – saziņas iekārtu un signālpogu, kas atrodas aprocē vai kulonā.

Tas paredzēts cilvēkiem, kuri nespēj par sevi parūpēties. 24 stundu saikne ar Zvanu centru garantē drošības sajūtu gan cilvēkam, kurš saņem Drošības pogas pakalpojumu, gan viņa tuviniekiem (atrodoties darbā, atvaļinājumā, komandējumā, citā dzīves vietā vai pilsētā).
Pakalpojums tiek nodrošināts 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā.

Drošības poga ir ērta lietošanā – kritiskā situācijā, piemēram, kad persona ir nokritusi un nespēj saviem spēkiem piecelties vai viņai palicis slikti ar sirdi, vai atgadījies vēl kas cits, bet nav neviena, kas varētu palīdzēt, atliek tikai nospiest signālpogu uz aproces vai kulonā. Zvanu centra operators nekavējoties saņems signālu par to, ka ir nepieciešama palīdzība. Signāls Zvanu centrā nonāk no jebkuras vietas dzīvoklī vai mājā. Vienlaikus ar signāla saņemšanu Zvanu centra operatoram datora ekrānā redzama iepriekš apkopota informācija par personu – veselības stāvoklis, kontaktpersonas utt., kas palīdz operatīvāk un precīzāk nodrošināt palīdzību. Ja nepieciešams, situācijas risināšanā tiek iesaistīti operatīvie dienesti, piemēram, neatliekamā medicīniskā palīdzība, policija, ugunsdzēsēji utt.

Drošības poga dod iespēju cilvēkam savās mājās dzīvot pilnvērtīgi un droši.

Pēc klienta lūguma sociālais darbinieks veic dzīves apstākļu apsekošanu personai, kura pieprasījusi pakalpojumu. Ja klients ir vientuļš pensionārs, kurš nav noslēdzis uztura līgumu, Sociālais dienests izvērtē pakalpojuma nepieciešamību un pieņem lēmumu par pakalpojuma atmaksu.

Persona, kurai nepieciešams pakalpojums „Drošības poga”, bet pašvaldība to neatmaksā, pakalpojumu var saņemt, slēdzot līgumu ar biedrību "Latvijas Samariešu apvienība" (informāciju var saņemt Sociālajā dienestā).

Pakalpojuma maksa mēnesī EUR 24,00.

Anita Kalniņa,
Sociālā dienesta vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv