25.11.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
678, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaInformācija Pārgaujas novada lauksainiekiem

Pārgaujas novada domes deputāti 2017. gada 21. septembrī domes sēdē ierosināja apzināt novada lauksaimniekus par labības novākšanu, kā arī par vajadzību lūgt valdībai izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā arī Pārgaujas novadā.

Pēc sarunām ar novada lauksaimniekiem, kas notika no 22. līdz 25. septembrim, un pašvaldības lauku attīstības speciālistes apkopotās informācijas, aptaujājot vairāk nekā 50 vietējos zemniekus, ir konstatēts, ka kopumā nav nokulti aptuveni 35 % sējumi, līdz ar to, radot ražas zaudējumus arī novada lauksaimniekiem. Stāvoklis 2017. gada 25. septembrī bija šāds – Raiskuma pagastā nokulti 70 % platības, Straupes pagastā – 65 % platības, bet Stalbes pagastā – 55 % platības. Lauksaimnieki stāstīja, ka ilgstošo lietavu rezultātā ir apgrūtinoši veikt ražas novākšanu, turklāt labības kvalitāte ir pilnībā zudusi, tā ir mitra, sadīgusi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzīst, ka, apzinot Pārgaujas novada lauksaimniekus, viņu veikumu, kā arī, sazinoties ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, tiek secināts, ka situācija Pārgaujas novadā nav piemērojama ārkārtas stāvokļa izsludināšanai.

Kā rīkoties lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības neatrodas ārkārtējās situācijas teritorijā lasīt šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv