20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
76, pašlaik vēro: 9.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesIedzīvotāji nodod otrreizējai pārstrādei rekordlielu daudzumu videi kaitīgu preču
Lai veicinātu nolietotu elektropreču nodošanu otrreizējai pārstrādei un to nenonākšanu mežos vai citviet, kur tās var radīt apdraudējumu videi un cilvēka veselībai, SIA ZAAO (ZAAO) papildus ikdienā nodrošinātajai elektropreču savākšanai no klientu mājvietām un EKO laukumos, jūlijā rīkoja akciju „Sper EKO soli“.

Akcijas laikā 18 EKO laukumos ZAAO darbības teritorijā tika aizpildīti vairāk nekā 1000 akcijas kuponi par atnesto elektortehniku, savācot 40 tonnas dažādas nolietotas elektrotehnikas vienības, kas ir aptuveni sešas reizes vairāk kā vidēji vienā mēnesī gada laikā.

Iedzīvotāji uz šķiroto atkritumu nodošanas laukumiem Alojā, Apē, Augšlīgatnē, Balvos, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Limbažos, Mazsalacā, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Valmierā un Daibē nesa gan tējkannas, kafijas automātus, magnetafonos, gan ledusskapjus, datoru monitorus, telefonus, gludekļus, gan dažāda cita veida vairs neejošas elektropreces.

Savāktos priekšmetus ZAAO nodos uzņēmumam SIA Eko Reverss, kurš sagatvos materiālu transportēšanai uz pārtrādes rūpnīcām.
Visvairāk dalībnieku akcijā bija no  Valmieras un Smiltenes, attiecīgi 242 un 95 cilvēki.

Akcijas dalībnieku starpā tika izlozētas vairākas balvas no ZAAO un akcijas atbalstītājiem. Galveno balvu putekļu sūcēju – robotu ieguva Madara Žeikare, kura uz Valmieras EKO laukumu Beātes ielā 47 bija atnesusi nolietotu tosteri un gludekli.
Pirmās EKO augstskolas Baltijā – Vidzemes Augstskolas suvenīru komplektu ieguva Arta Svensone no Valmieras, Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas suvenīru komplektu ar zīmolu „Zaļā Valmiera“ ieguva Dzintra Livdāne no Limbažiem, SIA Valmiermuižas alus darītava balvu -  ekskursiju uz alus darītavu, saņēma Aina Krēsliņa no Strenčiem. Dāvanu kartes kancelejas preču iegādei pēc izlozes nonākušas pie Rūdolfa Maslova no Valmieras, Kaspara Kūma no Smiltenes un Dzintras Smiltēnas no Saulkrastiem.
Īpašie akcijas T krekli nosūtīti Alojas EKO laukuma apmeklētājai  Inetai Virsei – Sproģei, Apes EKO laukuma apmeklētājam Arvim Markusam, Augšlīgatnes EKO laukuma apmeklētājam Jānim Jansonam, Balvu EKO laukuma apmeklētājam Dainim Saidam, Cēsu EKO laukumu apmeklētājiem Leonīdam Rižakovam un Mairai Prikulei, Daibes EKO laukuma apmeklētājai Ievai Lapiņai, Jaunpiebalgas EKO laukuma apmeklētājam Kristapam Zārdiņam, Limbažu EKO laukuma apmeklētājam Fēliksam Mazirskim, Mazsalacas EKO laukuma apmeklētājai Vinetai Šmitei, Rūjienas EKO laukuma apmeklētājam Eināram Sproģim, Salacgrīvas EKO laukuma apmeklētājam Uģim Ķeviņam, Saulkrastu EKO laukuma apmeklētājai Agnesei Kučerukai, Smiltenes EKO laukuma apmeklētājam Kasparam Kūmam, Strenču EKO laukuma apmeklētājai Vitai Jegorovai, Valkas EKO laukuma apmeklētājai Līgai Pandalonei, Valmieras EKO laukumu apmeklētājiem Ivaram Caunem un Artim Lipānam.

Līdzīgas akcijas ZAAO plāno rīkot arī turpmāk, jo tā ir iespēja atkārtoti uzrunāt savus klientus, informēt, izglītot un arī risināt daudziem aktuālas problēmas – kā vispareizāk, ērtāk un lētāk atbrīvoties no vairs nevajadzīgām un īpaši ottreizējai pārstrādei noderīgām lietām.
 
Atgādinām, ka arī ārpus akcijas laika nolietotu, neizjauktu elektrotehniku bez maksas var nodot ZAAO EKO laukumos, kuru adreses pieejamas uzņēmuma mājas lapā. Turklāt ZAAO bez maksas savāc nolietotu, neizjauktu sadzīves elektrotehniku arī pēc telefoniska vai rakstiska pieteikuma, izbraucot uz mājām. Nolietotas elektrotehnikas savākšanu var pieteikt pa tālruni 642 81250 vai mob.tālr. 26132288, kā arī sūtot e-pastu ar pieteikumu uz zaao@zaao.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv