25.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
317, pašlaik vēro: 26.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPustūkstotis iedzīvotāju papildina zināšanas par videi draudzīgu rīcību

SIA „ZAAO” (ZAAO) vasaras mēnešos realizēja Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītu projektu - interaktīvu akciju „Atkritumi=resursi!”. Jūlijā un augustā Valmierā, Balvos, Jaunpiebalgā, Cēsīs, Salacgrīvā un Smiltenes novadā pašvaldību organizēto svētku laikā ZAAO iedzīvotājiem piedāvāja izglītojošu akciju „Atkritumi=resursi”. Akcijai atsaucās vairāk nekā 500 cilvēki.

ZAAO interesentus aicināja uz telti, kuras sienas veidotas kā mācību materiāls par reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra „Daibe” infrastruktūru un pareizu otrreiz izmantojamu materiālu sašķirošanu. Projektā tika izgatavots un iedzīvotāju vērtējumam nodots arī interaktīvs konteiners, uz kura attēlotajā informācijā iespējams uzzināt ikdienā mājsaimniecībās saražoto atkritumu veidus un kurā īpašs foto rāmis demonstrē otrreiz pārstrādājamu materiālu ceļu no to iegādes brīža līdz iepakojuma izmantošanai, nodošanai un jaunu produktu radīšanai.

Svētku apmeklētājiem bija arī iespēja izspēlēt bērnu un jauniešu veidotās spēles no izlietotā iepakojuma materiāliem, kas tapušas ZAAO vides konkursa „Galda spēles” ietvaros.

Ģimenēm ar bērniem vissaistošākā šķita telts interaktīvā siena par pareizu otrreiz izmantojamu materiālu atlasi un sašķirošanu, kā arī vides spēles. Iedzīvotāji labprāt izmantoja iespēju saņemt individuālas konsultācijas par atkritumu apsaimniekošanu un uzzināt par iespēju apmeklēt reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru „Daibe”.

Projekta aktivitāšu realizācijā kā ZAAO speciālistu palīgi iesaistījās brīvprātīgie jaunieši, palīdzot organizēt akciju un informējot pašvaldību svētku dalībniekus par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Lai turpinātu atraktīvā un viegli uztveramā veidā ZAAO darbības reģionā izglītot, informēt un iesaistīt iedzīvotājus otrreiz izmantojamu materiālu nodošanā jaunu priekšmetu ražošanai, uzņēmums turpmākajos mēnešos strādās pie akcijas materiālu klāsta papildināšanas, lai jau nākamajā vasarā viesotos citu pašvaldību svētkos.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv