11.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
819, pašlaik vēro: 19.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesZAAO savāc ievērojamu apjomu skābbarības ruļļu plēves

SIA „ZAAO” (ZAAO) pavasara un vasaras mēnešos veica akciju, bez maksas no zemnieku saimniecībām un individuāliem saimniekiem savācot pagājušajā sezonā skābbarības sagatavošanā izmantotās plēves. Līdz ar to, šogad savāktais daudzums ar skābbarības ruļļu plēvēm, skābbarības bedru pārklājamajām plēvēm, polipropilēna minerālmēslu BIG-BAG maisiem, plastmasas kannām un mucām ir daudzkārt lielāks kā citus gadus.

Kopā pavasara un vasaras mēnešos savākts 2025 m3 minētā iepakojuma, kas ir par 36% vairāk nekā pērn un par 92% vairāk kā uzsākot pakalpojuma sniegšanu 2012.gadā. Arī klientu skaita pieaugums minētajam pakalpojumam ir ievērojams - no 20 klientiem 2012.gadā līdz 302 klientiem 2015.gadā.ZAAO pozitīvi skatās uz šo jauno sadarbību, kas ir izdevīga abām pusēm. Lauku saimniekiem, sasķirojot plēves atsevišķi kā otrreizējai pārstrādei derīgu materiālu, izdodas ieekonomēt finanšu līdzekļus, kas tiek tērēti plēves metot konteineros pie nešķirotiem atkritumiem, par kuru konteineru tukšošanu ir jāmaksā. Savukārt ZAAO
no nodotā materiāla, atbilstoši kvalitātes prasībām, izgatavo granulas, kuras kalpo par izejmateriālu dažādu plastmasas izstrādājumu ražošanai.

Bet pats svarīgākais - kopīgi
ir izdevies mazināt videi nodarīto kaitējumu, kas rodas dedzinot vai aprokot rakstā minētos materiālus.

ZAAO aicina jau tagad pieteikties nākamās sezonas lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanas bezmaksas pakalpojumam (tālr.26132288, e-pasts zaao@zaao.lv). Uzkrājot izlietoto materiālu, plēves jāatdala no šņorēm un sietiem, kannas un kanniņas ir jāizskalo, tām jānoņem korķi. Nesašķirota materiāla savākšanai tiks piemērota maksa.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv