11.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
864, pašlaik vēro: 15.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPārgaujas novads aicina atpūsties pie dabas saprātīgi

6. septembrī Straupes pagastā, 2km garā posmā no Plāča tilta līdz "Upeslejām" grupa mednieku pamanījuši, ka Braslas upe šoruden paver nepatīkamu ainavu.

 

 


Gan upē, gan tās krastos mētājas skārda bundžas, stikla un plastmasas pudeles un citi atkritumi, stāsta aculiecinieks Ritvars Ekerts. Viņš kopā ar citiem medniekiem, ar kuriem braukuši pa upi, nākošā dienā agriezušies pie Braslas vēlreiz, lai pēc pašiniciatīvas sakoptu šo posmu.

Foto: Ritvars Ekerts

Kopā šajā klusajā, skaistajā upes posmā savācām atkritumus, ko varēja satilpināt 5 lielajos atkritumu maisos, stāsta Ekerts. Šodien kopā ar draugiem viņš dodas apsekot Braslu tālāk un izpētīt citus posmus.

"Pa Braslu bebru medībās dodamies katru gadu, bet pirmo reizi redzu ko tādu! Braslas krastos atrodas atpūtnieku mājas, šeit ierodas ūdens tūristi un kas gan viņiem šajā situācijā ir ko redzēt - iespaidīgs skats un ne jau pozitīvā nozīmē! Gan tūristiem, gan pašiem novadniekiem, kas mēdz ierasties pie upes vajadzētu daudz vairāk padomāt, kā ir jāuzvedas pie dabas, lai šāda situācija nerastos", situāciju raksturo Ritvars Ekerts.


Foto: Ritvars Ekerts

Paldies Ritvaram Ekertam un draugiem, kas ir iesaistījušies, lai novērstu sekas, kas rodas neapdomīgas attieksmes pret apkārtējo vidi rezultātā.

NEMĒSLO BRASLĀ!


Stefānija Jančevska
Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv