20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
79, pašlaik vēro: 8.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPārgaujas novads aicina atpūsties pie dabas saprātīgi

6. septembrī Straupes pagastā, 2km garā posmā no Plāča tilta līdz "Upeslejām" grupa mednieku pamanījuši, ka Braslas upe šoruden paver nepatīkamu ainavu.

 

 


Gan upē, gan tās krastos mētājas skārda bundžas, stikla un plastmasas pudeles un citi atkritumi, stāsta aculiecinieks Ritvars Ekerts. Viņš kopā ar citiem medniekiem, ar kuriem braukuši pa upi, nākošā dienā agriezušies pie Braslas vēlreiz, lai pēc pašiniciatīvas sakoptu šo posmu.

Foto: Ritvars Ekerts

Kopā šajā klusajā, skaistajā upes posmā savācām atkritumus, ko varēja satilpināt 5 lielajos atkritumu maisos, stāsta Ekerts. Šodien kopā ar draugiem viņš dodas apsekot Braslu tālāk un izpētīt citus posmus.

"Pa Braslu bebru medībās dodamies katru gadu, bet pirmo reizi redzu ko tādu! Braslas krastos atrodas atpūtnieku mājas, šeit ierodas ūdens tūristi un kas gan viņiem šajā situācijā ir ko redzēt - iespaidīgs skats un ne jau pozitīvā nozīmē! Gan tūristiem, gan pašiem novadniekiem, kas mēdz ierasties pie upes vajadzētu daudz vairāk padomāt, kā ir jāuzvedas pie dabas, lai šāda situācija nerastos", situāciju raksturo Ritvars Ekerts.


Foto: Ritvars Ekerts

Paldies Ritvaram Ekertam un draugiem, kas ir iesaistījušies, lai novērstu sekas, kas rodas neapdomīgas attieksmes pret apkārtējo vidi rezultātā.

NEMĒSLO BRASLĀ!


Stefānija Jančevska
Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv