20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
64, pašlaik vēro: 12.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesLielā Talka Pārgaujas novadā aizvadīta čakli

Pirms nedēļas, 23. aprīlī, talkoja ne tikai Pārgaujas novadā, bet visā Latvijā, jo šogad šis datums bija izvēlēts kā Lielās Talkas diena. Protams, ar vienu dienu nepietiek, lai sasniegtu šīs idejas mērķi – panākt, lai Latvija 2018. gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008. gadā ar talku, kas bija iedzīvotāju dāvana Latvijai 90. dzimšanas dienā un turpinās ik gadu. Statistika rāda, ka katru gadu paliek arvien vairāk talcinieku, bet mazāk atkritumu, vairāk notiek teritorijas sakopšanas darbi – lapu grābšana, koku zāģēšana un jaunu koku stādīšana.


Lielā Talka Ungurmuižā. Foto: Elīna Astahovska

Pārgaujas novadā iedzīvotāji aktīvi talkoja arī pirms Lielās Talkas, un esam pārliecināti, ka talkošanas darbi vēl turpināsies. Un rezultāts ir redzams, Pārgaujas novads kļūst arvien sakoptāks, labiekārtotāks un skaistāks. Oficiāli Pārgaujas novadā šogad bija pieteiktas 10 talkošanas vietas no 1750 apstiprinātajām talkas vietām Latvijā, bet esam pārliecināti, ka patiesībā to bija krietni vairāk. Paldies par darbu!


Lielā Talka Stalbē. Foto: Elīna Astahovska

Pārgaujas novada pašvaldības darbinieki talkoja Ungurmuižas teritorijā. Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzinīgi novērtēja to, ka šāda diena talkošanai ir atvēlēta, tomēr par sakoptu apkārtni ir jādomā arī citās dienās, un ne tikai jādomā, bet arī pie tā jāstrādā. Tam piekrita arī Pārgaujas novada pašvaldības izpilddirektore Maruta Drubiņa, piebilstot, ka talkošana ir patīkama nodarbe. Šādās reizēs ir iespēja kopīgiem spēkiem paveikt ko labu un uzreiz redzēt rezultātu, tas sagādā gandarījumu.


Lielā Talka Rozulas skolas apkārtnē. Foto: Elīna Astahovska

Savukārt senioru aktīviste Grieta Grosberga, kura talkoja Stalbē, piekrita, ka ar katru gadu pie dīķmalas atrasto tukšo pudeļu skaits paliek arvien mazāks, un nākotnes iecerē būtu sastādīt jaunus ceriņus gar ceļu, ne tikai vākt atkritumus un grābt lapas. “Ir vēlme padarīt apkārtni skaistāku”. Stalbes vidusskolas skolotājas aicināja skolēnus sakopt bijušo Rozulas skolas apkārtni – parku. Stalbes vidusskolas skolotāja un ekoskolas koordinatore Māra Buša uzsvēra, ka talkas skolā jau beigušās, skolas apkārtne jau sakopta, bet iesaistīties šajā pasākumā mudināja tas, ka šogad skola piedalījās Lielās Talkas konkursā “Latvijai BŪT zaļai”. Un skolēniem arī tas patika, jo pēc padarītā darba gaidīja uz ugunskura vārīta garda zupa. Visticamāk, šī nebūs pēdējā Lielā Talka. Talkošanas notika arī Raiskuma muižas parkā, “Bieku” jeb Mirttantes “Saknīšu” no filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” māju apkārtnē, pie Braslas upes un citās vietās.

Lielā Talka Raiskuma muižas parkā. Foto: Aivars Zvaigzne

Straupes kapu pārzinis Raimonds Biezēks izsaka pateicību viesiem, kas ieradās uz talku Straupes pagasta Pārupes kapos. Paldies Laugu ģimenei, deju kolektīva „Straupe” pārstāvjiem, īpaši Jānim Krujelim, kurš palīdzēja ar savu tehniku.


Lielā Talka Straupes pagasta Pārupes kapos. Foto: Raimonds Biezēks

Pārgaujas novada pašvaldība pateicas ikvienam iedzīvotājam, kurš piedalījās Lielajā Talkā! Tikai kopīgiem spēkiem mēs savu novadu varam padarīt par zaļāko novadu valstī. Tiksimies pasākumā “Sakopta un videi draudzīga sēta Pārgaujas novadā”. Latvijai BŪT zaļai!


Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv