20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
80, pašlaik vēro: 10.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesProjekts “Jaunie vides līderi - vides vēstneši” noslēdzas ar būtiskiem rezultātiem vides izglītībā

Kopš šā gada pavasara biedrība "Daibes ilgtspējas centrs" realizēja projektu "Jaunie vides līderi - vides vēstneši", ko finansēja Latvijas vides aizsardzības fonds. Projekts ir noslēdzies ar būtiskiem rezultātiem vides izglītībā.

Projektā iesaistījās gan pirmsskolas vecuma bērni, gan skolas vecuma bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie.

Vairāk nekā 200 interesenti pašvaldību publiskajos pasākumos ar lielu interesi apguva "Klimatu pārmaiņu", "Atkritumi kā resursi" un "Bioloģiskā daudzveidība" tēmas.

25 jaunieši no Krimuldas, Burtnieku, Limbažu, Priekuļu, Smiltenes, Pārgaujas, Beverīnas novada un Valmieras pilsētas  piedalījās "Vasaras skolā", kuras laikā notika praktiskas nodarbības, lekcijas un ekskursija uz PET Baltija pudeļu pārstrādes rūpnīcu, kā arī pa Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”, viņi piedalījās arī Zviedrijas vēstniecības īstenotajā mākslas nodarbībā, kuru vadīja  gleznotāja, tekstilmāksliniece un Latvijas Nacionālās mākslas muzeja izglītības projektu kuratore Diāna Dimza-Dimme. Kopā ar mākslinieci jaunieši radīja karikatūru, kurā attēloja savu skatījumu par klimata pārmaiņām, to cēloņiem un sekām, izmantojot izejas punktu – acis.

Jaunieši “Vasaras skolas” noslēgumā kopīgi izveidoja savu vides nodarbību piedāvājumu par projektā noteiktajām tēmām. Jaunieši radīja trīs nodarbības, kas bagātinātas ar spēlēm, mīklām, atjautības uzdevumiem, orientēšanās uzdevumiem dabā, viktorīnu. Tās novadītas 150 vidusskolēniem Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”.

Lai skolēni, pedagogi un citi interesenti varētu arī turpmāk pieteikties vides izglītības nodarbībām un iegūt informāciju, mācību materiālus, uzskates materiālus par tēmām "Klimata pārmaiņas", "Atkritumi kā resurss" un "Bioloģiskā daudzveidība" ir izveidota interaktīvā platforma www.urda.lv. 

Projekta finansētājs - Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansētājs - SIA "ZAAO".

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Freimane-Mihailova
Biedrība “Daibes ilgtspējas centrs”
25459399
ieva@daibesic.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv