05.08.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1311, pašlaik vēro: 40.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPārgaujas novadā sumināti vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” darbu veicēji

 

8. februārī, kad Stalbes tautas namā ar pasākumu tika atzīmēta Sveču diena, vienkopus pulcējās arī vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” Pārgaujas novadā realizēto darbu veicēji.

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “ZAAO” 2016. gadā visā Latvijā uzsāka vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai”, kas, kā pats uzņēmums saka bija pienākums atrast to vidusceļu, kas vieno svētku gaidīšanas emocionālo un saimnieciski praktisko pusi: “Mūsuprāt Latvijas 100. jubilejas atzīmēšana nebija iedomājama bez īpašas mūsu dabas un apkārtējās vides uzpošanas. Viens var izdarīt daudz, bet kopā mēs varam vairāk! Tādēļ tika uzsākta vides iniciatīva „100 darbi Latvijai” ar mērķi apvienot iedzīvotāju idejas, resursus, prasmīgās un čaklās darba rokas, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un arī izglītībā.”

Piedalīties vides iniciatīvā varēja jebkurš – iedzīvotāji, biedrības, pašvaldības, valsts vai pašvaldību iestādes, uzņēmumi, kas vēlējās līdzdarboties Latvijas simtgades gaidīšanā, veicot kādu nozīmīgu, paliekošu un nozīmīgu darbu.

Uz “ZAAO” aicinājumu atsaucās arī Pārgaujas novada iedzīvotāji un iestādes, kā arī labos darbus Pārgaujas novada teritorijā veica uzņēmums un iestādes, kas nav no Pārgaujas novada. Kopumā realizēti pieci labie darbi. Straupes pamatskolas skolēni veikuši labo darbu “100 rozes Latvijai”, Stalbes vidusskolas skolēni sakopuši Ungurmuižas senču atdusas vietu, Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centrs veicis skolas vides labiekārtošanas darbus, bet uzņēmums “Getz Nordic” sadarbībā ar “ZAAO” un “Valmieras SOS bērnu ciemata” bērniem Daibē iestādījuši 1000 jaunas eglītes. Uzņēmums “Getz Nordic” sadarbībā ar “ZAAO” un Amatas novada Spāres internātpamatskolu veikuši labo darbu “Egles dzīves cikls”.

8. februāra pēcpusdienā labo darbu veicēji saņēma “ZAAO” pateicības rakstus, kā arī paldies no Pārgaujas novada pašvaldības par iniciatīvām un ieguldīto darbu to realizēšanā.

 

Visus Latvijā veiktos darbus iespējams aplūkot mājaslapā http://www.100darbilatvijai.lv/, kur tiek apkopoti labo darbu kartē.

 

Informāciju sagatavoja:

Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
e-pasts.: iluta.bekere@pargaujasnovads.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv