25.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
359, pašlaik vēro: 25.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesStalbes vidusskolā pacelts Zaļais karogs

Pēc čaklas strādāšanas Ekoskolu lietās iepriekšējā gadā, Zaļais karogs ir piešķirts un svinīgi pacelts mastā Stalbes vidusskolas pagalmā. “Mēs esam viena no 91 skolas, kurā turpmāk plīvos Ekoskolas karogs,” ar lepnumu atzina Stalbes vidusskolas skolotāja Māra Buša.

Stalbes vidusskola Ekoskolas kustībā piedalās jau ceturto gadu. Pirmajā gadā iegūts Ekoskolas statuss, bet šogad par padarīto- Ekoskolas karogs. Šo gadu laikā darīts daudz- vākti atkritumi, rīkotas skolas sakopšanas talkas, skolēni piedalījušies Lielajās talkās, vākta makulatūra, PET pudeles, baterijas un nodotas otrreizējai pārstrādei. Skola piedalījusies dažādos SIA ZAAO rīkotajos pasākumos, apguvusi SIA ZAAO izglītības programmu. Skolēni palīdzējuši atbrīvot ceļus lašveidīgajām zivīm no bebru dambjiem. Un tā ir tikai sīka daļiņa no paveiktā. Šogad ir aizvesta jau pirmā makulatūras un PET pudeļu krava.

Arī Pārgaujas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš, sveicot skolu ar cildeno notikumu, ar lepnumu atzina, ka visi esam piedalījušies Ekoskolas kustībā, arī viņš pielicis savu roku, lai skolai būtu ko nodot. „Godāsim dabu! Rūpēsimies par dzīvniekiem, putniem, augiem, kokiem, par visu, kas mums ir apkārt un it īpaši par cilvēku, lai viņš augtu un saudzētu dabu,” vēlēja I.Kalniņš.

Skolotāja Māra Buša atzina, ka arī turpmāk nevar gulēt uz lauriem un aktīvi jādarbojas, lai arī nākamajos gados pie skolas plīvotu Zaļais Ekoskolas karogs.

Zaļais karogs ir Ekoskolu programmas simbols. Tas tiek piešķirts skolām, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.


FOTO: Eko skolas padome© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv