20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
77, pašlaik vēro: 9.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesNotikusi ZRAAP 2014.-2020.gadam apspriešanas sanāksme

Pirmdien, 14.oktobrī poligonā „Daibe” Pārgaujas novadā notika Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2014.-2020.gadam apspriešanas sanāksme.

Klātesot Ziemeļvidzemes pašvaldību pārstāvjiem, Latvijas atkritumu saimniecības asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Valsts vides dienesta un citu ieinteresēto institūciju speciālistiem tika izdiskutēti sabiedriskās apspriešanas laikā iesniegtie priekšlikumi plāna projekta uzlabošanai.

Sanāksmes laikā uzteikta plāna rakstīšanas iniciatīva, jo Ziemeļvidzeme ir pirmais reģions, kurš izstrādājis reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu.

Plānā ir paredzēts ieviest Eiropas Komisijas noteiktās prioritātes, piemēram, atkritumu dalītās vākšanas sistēmas tālāko attīstību, veicinot sabiedrības vides apziņu un izpratni par atkritumiem kā resursiem, kā arī poligona I kārtas krātuves rekultivāciju, tāpat iesaistīšanos valsts sadzīves bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmā un veikt citas būtiskas darbības.

Turpmākajās nedēļās tiks ieviesti pēdējie plāna uzlabojumi, tālāk nododot plānu pašvaldību domēm apstiprināšanai. Gala lēmums plāna rīcībspējai jāpieņem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Uzziņai: SIA „ZAAO”, kas ir visu Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību uzņēmums, pēc pašvaldību deleģējuma veic Ziemeļvidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2014.-2020.gadam izstrādi. Plāna izstrāde notiek pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta apstiprināto Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2013.-2020.gadam (http://polsis.mk.gov.lv/view.do?id=4276).

Ar ZRAAP darba versiju var iepazīties SIA „ZAAO” mājas lapā -
http://www.zaao.lv/public/lat/par_sia_zaao/attistibas_planosanas_dokumenti/.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv