20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
83, pašlaik vēro: 8.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesSIA ZAAO – 15 gadi

Trešdien, 20.novembrī aprit 15 gadi kopš atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA ZAAO (ZAAO) darbības uzsākšanas.

Jau no ZAAO dibināšanas brīža daudz domāts un strādāts pie kvalitatīvas atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanas un klientiem ērtas apkalpošanas sistēmas izveides reģionā.

1998.gadā 81 reģiona pašvaldībām vienojoties tika izveidota Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija, gadu gaitā attīstīta ne tikai sadzīves, bet arī šķiroto atkritumu savākšanas sistēma, rūpējoties par vidi, cenšoties noglabāt pēc iespējas mazāk atkritumu, meklējot veidus, kā nodot vairākus atkritumu veidus otrreizējai pārstrādei.

Klientu serviss nepārtraukti tiek uzlabots, ir izveidota elektroniska norēķinu sistēma internetā, piedāvāts SMS pakalpojums, no 1.decembra darbu uzsāks zvanu centrs. Klientu ērtībai šobrīd jau lielākā daļa reģionālo biroju apvienoti ar EKO laukumiem, lai klienti atbildes uz saviem jautājumiem saņemtu tuvāk mājai un sev izdevīgā laikā.

Būtisks veikums ir 2004.gadā izveidotais cieto atkritumu savākšanas poligons „Daibe”, kurš būtībā nodrošina moderna atkritumu apsaimniekošanas centra darbību, ietverot ne tikai atkritumu sagatavošanu un apstrādi pirms noglabāšanas, bet arī otrreiz izmantojamu materiālu sagatavošanu pārstrādei, bioloģiski noārdāmu atkritumu kompostēšanu, infiltrāta un biogāzes apsaimniekošanu, elektroenerģijas ražošanu, kā arī sertificētas vides izglītības programmas realizēšanu.

Šodien plkst.13.00 Valmieras muzeja telpās ZAAO darbības reģiona pašvaldību informatīvo izdevumu veidotāji, mājas lapu redaktori, kā arī nacionālie un reģionālie mediji tiek aicināti uz tikšanos ar ZAAO pārstāvjiem, lai uzdotu sev interesējošus un precizējošus jautājumus par uzņēmuma līdzšinējo darbību un iecerēm nākotnē.

Atgādinām, ka šodien pēdējo dienu Valmieras muzejā, Pilskalna ielā 2, apskatāma ZAAO 15 gadiem veltīta izstāde „Zaudētais mantojums”, kurā galvenais akcents likts uz atkritumos izmestām lietām, kuras ZAAO darbinieki saglabājuši kā vēstures liecības.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv