28.11.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758
Karte
Apmeklējumi šodien:
361, pašlaik vēro: 5.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesZAAO investē atkritumu krātuves rekultivācijas pabeigšanā

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC Daibe) notiek pirmās atkritumu krātuves rekultivācijas darbu pabeigšana.

Krātuve tiek pārklāta ar ģeomembrānu (HDPE - augsta blīvuma polietilēns), lai pilnībā novērstu siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisijas atmosfērā, kā arī novērstu nokrišņu nonākšanu atkritumu krātuvē un infiltrāta veidošanos. Infiltrāts ir šķidrums, kas rodas nokrišņiem izsūcoties caur noglabātajiem atkritumiem - tā attīrīšanu nodrošina reversās osmozes attīrīšanas iekārtas. Attīrīšanas iekārtu izmaksas ir augstas, lai dabā varētu novadīt tīru ūdeni.

Projekta īstenošanas kopējās izmaksas ir 494 317 EUR (tai skaitā PVN).

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Mūsu kā atkritumu apsaimniekotāja uzdevums ir veikt atbildīgu atkritumu apsaimniekošanu un veicināt videi draudzīgus atkritumu apsaimniekošanas procesus. Katrs mēs kā iedzīvotājs esam atbildīgi par saradīto atkritumu apjomu, tāpēc aicinu izvērtēt savus ikdienas produktu sagādes un patēriņa paradumus, lai uz atkritumu noglabāšanu nonāktu pēc iespējas mazāks apjoms, lai nebūtu jāiegulda papildus resursi nesamērīgi lielu atkritumu kalnu apsaimniekošanai. Eiropas direktīvas nosaka, ka līdz 2035.gadam apglabājamo atkritumu daudzums nedrīkst būt lielāks par 10% no kopējā saražotā atkritumu daudzuma.”

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv