21.09.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
656, pašlaik vēro: 26.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesAicinām pieteikties erudīcijas konkursam “Eksperiments” un pārliecināties, ka fizika nav tikai formulas

8. un 9. klašu skolēni aicināti pieteikties Latvenergo koncerna fizikas erudīcijas konkursam ”Eksperiments”. Fizika nav tikai formulas, tāpēc konkursā jaunieši varēs iepazīt tās aizraujošāko pusi, pētot, kā cilvēks tikai ar diviem pirkstiem var pacelt 100 kg vai kā iespējams caurdurt piepūstu balonu, to nesabojājot. Turklāt papildus dalībnieki sacentīsies par galveno balvu – ceļojumu visai komandai uz siltajām zemēm. Pieteikšanās no 8. līdz 19. februārim www.eksperiments.lv

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda, kurā ir pieci skolēni un viens skolotājs-konsultants, un jāreģistrē tā konkursa portālā – jo savlaicīgāk komanda būs pieteikta, jo vairāk laika atliks pirmo iesildīšanās jautājumu atbildēšanai. “Eksperimentā” aicināti startēt arī tie jaunieši, kuri līdz šim nav cītīgi pievērsušies fizikas apgūšanai – visbiežāk interese par fiziku rodas tieši pēc dalības erudīcijas konkursā.

“Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā nepieciešamība pēc inženieriem aug tik strauji, kā vēl nekad. Topošajiem speciālistiem ir plašas karjeras izaugsmes iespējas, bet, lai izmantotu tās, jauniešiem fizika būtu aktīvi jāapgūst jau sākot ar pašiem pamatiem – 8. un 9. klasi. Pēdējā laikā arvien biežāk ir situācija, ka jaunā paaudze iziet obligāto fizikas kursu pamatskolā, bet vidusskolā izvēlas mācīties citus priekšmetus. Savukārt, stājoties augstskolā, rodas vēlme mācīties eksaktās zinības, bet tas vairs nav iespējams, jo iztrūkst vidusskolas kursa zināšanas,” komentē AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Erudīcijas konkurss notiks klātienes un neklāties kārtās – vispirms visi dalībnieki risinās uzdevumus un veiks praktiskus eksperimentus konkursa portālā. Savukārt vēlāk spēcīgākās komandas jau tiksies pusfināla kārtās Rīgā un fināla spēlē televīzijas kanālā LNT. Konkurss notiek no februāra līdz maija sākumam. Nolikums un ieskats pagājušā gada konkursa norisē www.eksperiments.lv.

“Eksperiments” atbalstītāji:
Latvenergo koncerns konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu „Lielvārds”, mācību portālu par fiziku „Fizmix”, „Jauno fiziķu skolu”, „Laima”, „Dobeles dzirnavnieks”, „Kārums”, skolēnu un studentu karti „ISIC”, kartinga halli „Ātruma cilts”, vēja tuneli „Aerodium”, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju „Quest Lab”, „Rīgas peintbola parks”, boulinga un izklaides centru „Fantasy Park”, „Jaunais Rīgas teātris”, izglītības portālu „E-klase”, mācību sociālo tīklu „Mykoob”, jauniešu izklaides portālu „Spoki.lv”, radiostacijām „Pieci.lv”, „Kurzemes radio”, „Radio TEV” un „Divu krastu radio”, LNT televīziju un ceļojumu aģentūru „Jēkaba ceļojumi”.

Papildu informācija:

Inga Cīrule

Konkursa ”Eksperiments” koordinatore         

Tālr.: 67242503; 20279688

E-pasts: info@eksperiments.lv        

Ivita Bidere

AS Latvenergo preses sekretāre

Tālr.: 67728809  

E-pasts: ivita.bidere@latvenergo.lv                                

www.eksperiments.lv

draugiem.lv/eksperiments

twitter.com/_eksperiments

facebook.com/eksperimentsLV

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv