23.09.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
129, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesPieejama Pirmsskolas izglītība Stalbes vidusskolā un Stalbes vidusskolas struktūrvienībā

Pirmsskolas izglītības galvenie darbības virzieni:


•    radīt bērniem radošu, estētisku un attīstošu vidi;
•    virzīt bērna individuālos iespaidus uz apkārtējās pasaules uztveri kopsakarībās, uz iespēju to dažādi attēlot vārdos, krāsās, skaņās, kustībās, dziesmās, dejās utt.;
•    palīdzēt bērnam ticēt sev, apzināties sevi, gūt panākumus, izteikt sevi radošajā darbībā, būt, iejūtīgam un līdzjūtīgam;
•    pamatuzdevumi katra bērna attīstībā – veidot personības attīstību, uzmanību, sajūtas uztveri, domāšanu, atmiņu un iztēli, izrādīt savas emocijas un jūtas, apgūt sociālās iemaņas;
•    sagatavot bērnus pamatizglītības programmas uzsākšanai.

Nodarbības:
 
o    iepazīstināšana ar apkārtni un sabiedriskās dzīves norisēm;
o    iepazīstināšana ar dabu;
o    literatūra;
o    runas attīstīšana;
o    matemātika
o    zīmēšana;
o    veidošana;
o    aplicēšana;
o    konstruēšana;
o    rokdarbi / mājturība;
o    sports / vingrošana / kustību attīstība
o    mūzika, dejas;
o    individuālais un apakšgrupu darbs bērnu lasītprasmes un rakstītprasmes attīstīšanai;
o    logopēda nodarbības;
o    keramika.

1,6-3 gadīgie bērni „Kāpuriņi”
Mazie sper pirmos soļus grupiņā, mācās pierast pie kolektīva un viens pie otra. Uzsāk darboties ar nezināmām lietām, zīmēt, griezt, līmēt, dziedāt, dejot, iet rotaļās un kopā spēlēties. Viņi ir loti mīļi, atraktīvi un atsaucīgi bērni.

3-5 gadīgie bērni „Bitītes”
Bērniem patīk apgūt iemaņas dažādās spēlēs, dziesmās, dejās un rotaļās. Viņi ir lieli mākslinieki, patīk darboties, spēlēties, uzstāties un mācīties dzejoļus. Viņi ir ļoti aktīvi, draudzīgi un jautri bērni.

5-6 gadīgie bērni „Saulītes”

Viņi par sevi saka tā: mēs esam paši lielākie un stiprākie, ņiprākie, izturīgākie, zinātkārākie un smaidīgākie bērni. Mēs rotaļājamies, mācamies lasīt, rakstīt, rēķināt, šūt, vērt pērles, pīt pīnes, draudzēties ar vienaudžiem, lai veiksmīgi uzsāktu skolas gaitas. Mēs esam gudri un atvērti bērni.


Savā darbībā sekojam līdzi jaunākajām mācību metodēm un mācāmies vērtīgāko izmantot arī pirmsskolu grupu nodarbēs. Struktūrvienības darbā jau ceturto gadu papildus klasiskajām mācīšanās metodēm, izmanto Montessori pedagoģisko metodi. Tā piedāvā bērna attīstībai piemērotus materiālus un aktivitātes, saskaņā ar bērna iekšējo nepieciešamību izzināt pasauli sev atbilstošā veidā (praktiskās dzīves iemaņas, matemātika, valoda, sajūtu-maņu attīstīšana un ģeogrāfija-kosmoss).

Pirmsskolā ir iedibinātas svētku svinēšanas tradīcijas - Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki, karnevāls, Meteņi, Lieldienas, Mātes - Ģimenes diena, izlaidums, Līgo svētki, teātra izrādes, pārgājieni, ekskursijas, svinam bērnu jubilejas.

AICINĀM VECĀKUS PIETEIKT SAVUS BĒRNUS PIRMSSKOLAS GRUPĀS!

Stalbes vidusskola
Adrese: „Iktes”, Stalbe, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4151, www.stalbe.edu.lv, e-pasts skola@stalbe.edu.lv 

Stalbes vidusskolas struktūrvienība
Adrese: Alejas iela 2 a, Auciems, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads, LV -4146, www.stalbe.edu.lv,  e pasts skola@stalbe.edu.lv 

Informācija: skolas direktore J.Dzene (tālrunis 27808650) un pirmsskolas metodiķe I.Balode (tālrunis 64134464 vai 26360761).

Dokumentu iesniegšana:

•    Bērnu uzņemšana pirmsskolas (no pusotra līdz četriem gadiem) grupās notiek Pārgaujas novada noteiktajā kārtībā (SAISTOŠIE NOTEIKUMI Nr. 11 Par pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību Pārgaujas novada pašvaldības izglītības iestādēs). Komplektējot grupas izglītības iestādē, bērniem vietas piešķir Reģistra kārtībā pa vecuma grupām pēc dzimšanas gadiem.
•    Pirmsskolas vecuma bērnu no 5 gadu vecuma uzņemšana Stalbes vidusskolas un Stalbes vidusskolas struktūrvienības grupās obligātai sagatavošanai pamatizglītības ieguvei atbilstoši  Ministru kabineta noteikumiem par prasībām izglītojamo uzņemšanai vispārējās izglītības iestādēs, rakstot iesniegumu izglītības iestādē līdz 22.06.2016.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv