21.04.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
676, pašlaik vēro: 24.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesĪstenots projekts pie Raiskuma internātpamatskolas

Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra pagalmā un skolas sporta laukumā notikušas būtiskas izmaiņas. Īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekts „Vides pieejamības uzlabošana un aktīvās atpūtas dažādošana Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra teritorijā,” *** ar Pārgaujas novada pašvaldības līdzfinansējumu, kā rezultātā pie skolas nobruģēta uzbrauktuve un mašīnu stāvlaukums, un kā arī sporta laukumā uzstādīti 6 jauni āra trenažieri.

Pagājušajā gadā Cēsu Lauku partnerība izsludināja pieteikšanos projektiem, pirms rīkojot iesniedzēju apmācības. Projekta pieteikumā pamatojām, cik ļoti mums nepieciešama gluda, bruģēta uzbrauktuve pie skolas, jo skolā ir daļa bērnu, kas pārvietojas ar palīgierīcēm. Kā inovāciju pamatojām ideju – āra trenažieri skolas sporta laukumā, jo mūsu pusē tādu vēl nav. Bija prieks rudens pusē uzzināt, ka mūsu projekts ir apstiprināts. Šajā pavasarī un vasarā notika projekta īstenošana. Darbus precīzi un termiņā veica SIA “Maribu” (bruģis) un  SIA “Intersports” (āra trenažieri).

Kā atzīst skolas direktore Helī Opincāne: “Ir gandarījums par ieguldīto darbu un laiku, jo redzam, ka piekļūšana skolai kļuvusi drošāka.  Īstenotais projekts ir ieguvums jebkuram skolas skolēnam, darbiniekam un apmeklētājam. Abus ieguvumus vasarā atzinīgi novērtēja nometņu dalībnieki - “Iespējamās misijas” skolotāji un muzikālās nometnes skolēni no Rīgas, kā arī nesen Pārgaujas novada sporta svētku dalībnieki. Skolas bērni un darbinieki labprāt izmanto trenažierus. Tos iecienījuši arī Raiskuma iedzīvotāji un viesi. Ceram, ka trenažierus lietos saudzīgi”.

Trenažieri piemēroti bērniem, sākot no astoņiem gadiem, un tos var izmantot cilvēki līdz pat sirmam vecumam, atbilstoši savām spējām. Trenažieri ir piemēroti plecu, roku, krūšu un muguras augšdaļas, kāju un citu muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai, paredzēti vispārējās fiziskās formas uzlabošanai, stājas profilaksei, ikvienam, kam rūp veselība.

Paldies Pārgaujas novada pašvaldībai par projekta līdzfinansējumu. Paldies par uzticēšanos, par atļauju Skolai, pašvaldības vārdā iesniegt un īstenot nozīmīgo projektu!

 

*** Lauku atbalsta dienesta administrēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA)  Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros atbalstīts Pārgaujas novada pašvaldības (Finansējums 90% ELFLA, 10% Pārgaujas novada pašvaldība) projekts Nr.16-09-AL18-A019.2201-000013 „Vides pieejamības uzlabošana un aktīvās atpūtas dažādošana Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra teritorijā”

Par Latvijas Lauku attīstības programmu 2014. - 2020.

Daiga Hofmane,
Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra lietvede© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv