27.09.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
267, pašlaik vēro: 19.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesPārgaujas novadā viesojas skolēni no Gruzijas
 

No 5. līdz 11. septembra vakaram Pārgaujas novadā viesojās skolēni no Imereti reģiona Gruzijā. Sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu skolēni tika uzņemti Straupes pamatskolā, kuras skolotāji, skolēni un personāls visu nedēļu rūpējās par to, lai viesi varētu apskatīt skaistākās un nozīmīgākās Pārgaujas novada un Vidzemes vietas, kā arī par to, lai viesošanās laikā gruzīniem būtu iespēja iepazīt latviešu kultūras iezīmes. Tika gādāts arī par to, lai visu nedēļu viesi no Gruzijas justos mājīgi.

Delegācija sastāvēja no 16 cilvēkiem – 2 pedagogiem un 14 skolēniem, kas bija vecumā no 14 līdz 16 gadiem. Jāpiemin, ka ne gruzīnu skolēni, ne skolotāji savstarpēji nebija pazīstami. Katrs no viņiem pārstāvēja citu izglītības iestādi, un brauciens uz Latviju bija kā apbalvojums no Imereti reģiona vadības par īpaši labiem sasniegumiem mācībās vai konkursos. Tas nozīmē, ka arī viņiem šis brauciens bija izaicinājums.

Jau ierašanās dienā Gruzijas jaunieši ar savu sirsnību, smaidiem, draudzību, patiesumu un spēju par visu priecāties un to skaļi arī izteikt iekaroja gan Straupes pamatskolas skolēnu, skolotāju, darbinieku, gan arī pašvaldības darbinieku sirdis. Jau pirmajā dienā atklājās, ka mūsu mentalitātes atšķiras. Gruzīņi uzreiz bija daudz atvērtāki un drošāki, bet mums savukārt vajadzēja nedaudz vairāk laika, lai atvērtos, un mēs esam daudz punktuālāki. Pēc pirmā kopīgā vakara Straupes pamatskolā bija skaidrs – gaidāma ļoti interesanta nedēļa.

Viesi no Gruzijas apmeklēja mācību stundas Straupes pamatskolā, apskatīja Vējiņu pazemes ezerus, Ungurmuižu, akmens bodīti “Ezeriņi”, viesojās arī Pārgaujas novada pašvaldībā, kur noklausījās prezentāciju par pašvaldību, kā arī par darbu ar jaunatni. Tika apmeklēts arī Minhauzena muzejs, kā arī pabūts pie Baltijas jūras. Delegācija viesojās arī Rīgā, Cēsīs un Līgatnē. Jauniešiem bija sporta dienas – mednieku un atpūtas bāzē “Mārkulīči” un Straupes skolā, kur notika arī dažādas radošās darbnīcas. Kempingā “Apaļkans” notika minigolfa spēlēšana. Programmu izveidoja Straupes pamatskolas skolotājas, kuras bija parūpējušās par to, lai viesiem būtu interesanti un lai visu laiku būtu ko darīt.

Noslēguma vakarā, 11. septembrī Straupes pamatskolā notika koncerts, kurā uzstājās Straupes pamatskolas dejotāji un folkloras kopa. Arī Gruzijas jaunieši bija sagatavojuši priekšnesumus – dziedāja skanīgas dziesmas, rādīja, kā tiek dejotas viņu tradicionālās dejas un prezentēja Gruziju, pilsētas, no kurām tie nāk.

 “Latvija ir brīnumskaista vieta. Paldies par visu, ko šajās dienās piedzīvojām, paldies par jūsu laipnību, par viesmīlību, par sirsnību un siltumu, ko nedēļas laikā saņēmām. Es ļoti ceru, ka mūsu draudzība turpināsies arī nākotnē,” ielūdzot Straupes pamatskolas skolotājus, skolēnus un Pārgaujas novada pašvaldības pārstāvjus uz Gruziju, sacīja skolotāja Rusudan Kopaleishvili. Šī bija lieliska starptautiskā pieredze gan Straupes pamatskolas skolēniem, gan Gruzijas viesiem. Satikās divas atšķirīgas kultūras, atšķirīgi temperamenti, kuri ļoti ātri kļuva par draugiem. Par to liecināja atvadas, kas īpaši grūtas bija skolēniem – lija asaras, ko papildināja cieši apskāvieni un solījumi apmainīties ar ziņām sociālajos tīklos.

Pārgaujas novada pašvaldība saka paldies atpūtas bāzei “Ķecis” par viesu izmitināšanu, Straupes pamatskolas kolektīvam par galveno lomu viesu uzņemšanā, paldies visiem, kuri iesaistījās un padarīja viesiem šo nedēļu neaizmirstamu un siltām sajūtām bagātu.


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa