15.12.2019, Svētdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » Jaunieši » Aktualitātes

Jauniešus, kuri nemācās vai nestrādā, NVA aicina pieteikties dalībai "Jauniešu garantijas" pasākumos

Šī gada sākuma jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās vai nestrādā, var pieteikties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos. "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumi veicinās jauniešu iesaisti nodarbinātībā, apmācībā vai izglītības ieguvē.  NVA jauniešiem palīdzēs iekļauties mūsdienu darba tirgū, piedāvājot darba tirgus vajadzībām atbilstošu prasmju un iemaņu attīstīšanas iespējas, kā arī praktiskas darba pieredzes iegūšanu pie darba devējiem. Tiek paredzēts, ka piemērotus apmācību vai nodarbinātības pakalpojumus jaunietis saņems četru mēnešu laikā kopš būs pieteicies dalībai "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos.

Lai piedalītos "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos, jauniem cilvēkiem, kuri nemācās vai nestrādā, jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāinformē par vēlmi iesaistīties šajā programmā. Visiem jauniešiem NVA piedāvās karjeras konsultācijas, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus, palīdzību darba meklēšanā. Katram jaunietim ar profilēšanas metodes palīdzību tiks noteikti tieši viņam nepieciešamie nodarbinātības vai apmācību pasākumi, kas sekmēs viņa konkurētspēju darba tirgū. Uzņēmīgākajiem jauniešiem NVA piedāvās atbalstu pašnodarbinātības vai komercdarbības uzsākšanai. Tāpat jaunieši varēs gūt darba pieredzi, piedaloties aktivitātēs "Pirmā darba pieredze jaunietim", "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā", kā arī izmantot citus NVA pakalpojumus.

"Jauniešu garantijas" pasākumus NVA īsteno, sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju, mācību iestādēm, pašvaldībām, sociālajiem dienestiem, jaunatnes organizācijām un darba devējiem.

Atgādinām, ka ar iniciatīvu „Jauniešu garantija”, kas paredz jaunatnes bezdarba problēmu pārvarēšanu, 2012. gada 5. decembrī klajā nāca Eiropas Komisija.

2013.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 8 866 jaunieši bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem, kas ir 9,9% no kopējā NVA reģistrēto bezdarbnieku skaita. 65% jauniešu bezdarbnieku nav profesijas, viņi ir ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nav pat pamatizglītības. Vismazāk jauniešu bezdarbnieku ir ar augstāko izglītību. Arī darbu visātrāk atrod jaunieši bezdarbnieki ar augstāko izglītību, vidējais bezdarba ilgums jauniešiem ar augstāko izglītību - 85 dienas.  Vidējais bezdarba ilgums 2013.gada decembra sākumā jauniešiem bezdarbniekiem bija 100 dienas jeb apmēram 3,3 mēneši. Jauniešu bezdarbnieku kopskaitā 14,6% bija ilgstošie bezdarbnieki. 2013.gada 11 mēnešos kopumā darbā iekārtojušies 10 941 jaunieši bezdarbnieki, no kuriem 4 768 jeb 43,6% jaunieši bezdarbnieki ir iekārtojušies darbā, pēc kāda NVA aktīvā pasākuma pabeigšanas.

Vairāk informācijas skatīt ŠEIT