15.07.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
825, pašlaik vēro: 29.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesPārgaujas novada jauniešiem daudz vērtīgu ideju

24. aprīlī notika pirmā Pārgaujas novada jauniešu tikšanās, kurā kopā 17 aktīvie jaunieši diskutēja par aktuālām tēmām un jaunatnes politikas attīstību.

Sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar aktualitātēm jaunatnes jomā, šī gada nozīmīgākajiem pasākumiem jauniešiem, pieejamajām programmām “Eurodesk”, “Jauniešu garantija” tiem jauniešiem, kuri nestrādā, nemācās vai vēlās doties brīvprātīgajā darbā uz kādu no Eiropas valstīm, kā arī iespējamiem sadarbības projektiem ar citām valstīm. Jaunieši guva ieskatu arī “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmā, kurā iespējams īstenot jauniešu apmaiņas un starptautiskus sadarbības projektus.

Pēc tam jaunieši grupās darbojās četros tematiskajos blokos – izglītība, kultūra, sports un projekti. Jaunieši sprieda par iniciatīvām, kuras labprāt gribētu īstenot Pārgaujas novada teritorijā, piemēram, par āra trenažieriem, jaunu sporta zāli, jauniešu apmaiņas projektiem, kopīgiem filmu vakariem, lekcijām un semināriem par projektu rakstību un citiem aktuāliem tematiem. Visas jauniešu radītās idejas tiks apkopotas vienā dokumentā, lai pēc tam kopīgi izstrādātu detalizētu aktivitāšu plānu un noteiktu nepieciešamo finansējumu. Šogad paredzēta arī jauniešu tikšanās ar lēmuma pieņēmējiem – deputātiem, lai pamatotu jaunatnes lietām vajadzīgo finansējumu un paredzētās aktivitātes.

Nobeigumā jauniešiem bija iespēja iepazīt citam citu un palauzīt galvu, īstenojot āķīgu uzdevumu. Secinājums tikai viens – priekšā vēl daudz darba, lai attīstītu jaunatnes jomu un šādas tikšanās jārīko regulāri. Paldies tiem jauniešiem, kuri ieradās un droši pauda savu viedokli! Nākamreiz aicinām aktīvāk iesaistīties Stalbes jauniešus (jau no 13 gadu vecuma)! Uz tikšanos!

Līga Hofmane,
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv