13.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
823, pašlaik vēro: 25.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesVidzemes plānošanas reģiona Jauniešu projekta pārstāvji piedalījušies Eiropas Jaunatnes nedēļā Briselē
Jau iepriekš ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projekts “Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” ir atzīts par Latvijas uzvarētāju labāko Eiropas Savienības programmā “Erasmus+” īstenoto projektu vidū. Maija sākumā projekta pārstāvji devās uz Briseli, lai piedalītos Eiropas Jaunatnes nedēļā, kuras ietvaros notika projektu apbalvošanas ceremonija.

6. maija dienas pirmajā pusē Eiropas Parlamenta esplanādē norisinājās YO!Fest, kura ietvaros bija izveidota telts ar labākajiem „Erasmus+” projektiem. Dienas pirmo pusi teltī norisinājās dažādas diskusijas gan ar projektu pārstāvjiem, gan arī ar „Ideas Lab” un „New Narrative for Europe” pārstāvjiem (citas nacionālo Jaunatnes aģentūru rīkotas iniciatīvas ES jauniešiem). Interesanti bija Eurofound prezentētie pētījumu rezultāti par jauniešu uzņēmējdarbību, kas parādīja Eiropas tendenci, ka 48% jauniešu gribētu darboties kā pašnodarbinātie, taču tikai 6% tādi ir, par galvenajām barjerām uzskatot finanšu nepietiekamību, administratīvo slogu un informācijas trūkumu par uzņēmējdarbības uzsākšanu.

Dienas otrajā daļā norisinājās augsta līmeņa paneļdiskusija „Jaunatnes iesaistīšanās veicināšana, lai izvairītos no neiecietības un antidemokrātiskas uzvedības.” Paneļdiskusiju atklāja Eiropas Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs, kā arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Paneļdiskusijā vairākkārt tika uzsvērta nepieciešamība jauniešus nopietnāk iesaistīt vietējos pārvaldības procesos, un dot iespēju pašiem piedalīties lēmumu pieņemšanā – tā ļaujot apzināties savu nozīmi sabiedrībā, kas arī bija viens no VPR realizētā projekta mērķiem. Pēc paneļdiskusijas tika apbalvoti labākie Eiropas jaunatnes projekti. VPR realizētais jauniešu projekts ir atspoguļots Eiropas līmeņa informatīvā brošūrā, kas elektroniski pieejama šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv