15.12.2019, Svētdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » Jaunieši » Aktualitātes

Tev ir augošs bizness vai biznesa ideja - liec to lietā! Atvērtas jaunas starptautiskas stipendijas un atbalsta programmas
Portāls "Alumniportal Deutschland" ir izsludinājis jaunas stipendiju un atbalsta programmas (pieejams šeit), kurās ir iespēja piedalīties ikvienam Latvijas iedzīvotājam un kuras piedāvā Eiropā atzītas augstākās izglītības iestādes un starptautiski fondi sociālo inovāciju, izpētes un inovāciju, līderības, vācu valodas un kultūras jomās. Informāciju par stipendiju iespējām portālā var lasīt vācu, angļu, krievu un citās valodās.

Siemens Stiftung šobrīd piedāvā iespēju piedalīties inovāciju projektā “empowering people. Award 2015” (“2015.gada iespēju balva”), kas risinātu attīstības valstu problēmas ūdens pārvaldības, atkritumu, enerģijas, lauksaimniecības, izglītības, veselības aprūpes un citās jomās.

Līdz 30.novembrim ikviens, kā privātpersona, tā uzņēmums, var pieteikt savu projekta ideju, kuru tālāk izvērtēs starptautiska žūrija, piešķirot balvas EUR 50 000 apmērā pirmajai, EUR 30 000 otrajai, EUR 20 000 trešajai vietai un vēl 20 iesniedzējiem EUR 5000. Piedāvātie risinājumi tiks iekļauti Siemens Stiftung datu bāzē “empowering people. Network” (“2015.gada iespēju tīkls”), kas tālāk tiks izmantoti, lai veicinātu ilgtspējīgu ekosistēmas pārvaldību visā pasaulē. Lai pieteiktos ir jāizveido biznesa idejas prezentācija un plāns.

Vairāk informācijas var uzzināt zvanot Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālistei Stefānijai Jančevskai (stefanija.jancevska@pargaujasnovads.lv; tālr. 26368154) vai Maijai Kālei, "Alumniportal Deutschland" pārstāvei Latvijā (m.kale@alumniportal-deutschland.org; tālr. 26114496).

***
Alumniportal Deutschland  portālā septembrī īpaša uzmanība tiek pievērsta jautājumam “Ilgtspējīga dzīve”, kas kā galvenā tēma tiks apskatīta dažādu diskusiju grupu ietvaros – gan ilgtspējīgas būvniecības, gan enerģijas resursu pārvaldības, kā arī izglītības un izpētes aspektos.

***
"Alumniportal Deutscland" ir Vācijas valdības finansēts nekomerciāls projekts, kas apkopo informāciju par dažādām stipendiju un atbalsta programmām Vācijā un visā pasaulē. Portālā, kurā reģistrējušies vairāk nekā 100 000 dalībnieku, iespējams rast informāciju par darba iespējām, pasākumiem un izglītības iespējām, kā arī piedalīties dažādās diskusiju grupās par pasaulē aktuālām tēmām. "Alumniportal Deutschland" portālā var reģistrēties ikviens, kas mācījies, studējis vai strādājis Vācijā, vai arī apguvis vācu valodu Latvijā.