10.07.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
868, pašlaik vēro: 23.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesAicina atbalstīt vides akciju "Zemes stunda"
 

30. marta 20:30 – 21:30 ir laiks, kad cauri laika joslām visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda, kad ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija ir aicināti izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, kā arī organizēt aktivitātes.

Akciju organizē “Pasaules dabas fonds”, tās mērķis nav taupīt elektrību, bet gan likt sabiedrībai visā pasaulē aizdomāties par videi draudzīgāku rīcību ikdienā. Šogad Zemes stundas ietvaros WWF visā pasaulē piedāvā runāt par dabas daudzveidību. Saruna ir sākums pārmaiņām. Kāpēc tā ir problēma un kā dabas daudzveidība kļūst par nepieciešamu preci?

Pārgaujas novada pašvaldība iepriekš ir iesaistījusies akcijā, izslēdzot ielu apgaismojumu uz vienu stundu, taču šogad aicina ne tikai izslēgt gaismas, bet piedalīties novada jauniešu iniciatīvā – pārgājienā no Mazstraupes uz Lielstraupes pili sveču gaismā. Pārgājiena pievienotā vērtība būs gides Elitas Martinsones stāstījums par Straupes vēsturi. Pasākuma dalībnieki tiek aicināti līdzi ņemt savas gaismas laternas, bet interesentiem tiek piedāvāta arī iespēja izgatavot savu - stundu pirms pārgājiena, no plkst. 19.30 Straupes sporta zālē, mājturības kabinetā, darbosies radošā darbnīca “Gaismas laternas no dabai draudzīgiem materiāliem”. Lūgums uz darbnīcu līdzi ņemt stikla burciņu. Nedrīkst aizmirst arī par drošību un redzamību uz ceļa. Neskatoties uz to, ka pārsvarā visu pasākuma laiku tā dalībnieki atradīsies vietās, kur automašīnas nebrauc, atgādinām, ka nepieciešams uzvilkt atstarojošo vesti vai arī lietot atstarotāju.

Pasaules dabas fonda mājaslapā atrodamā informācija vēsta, ka pērn Zemes stunda tika atzīmēta kopumā 188 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta 60 pašvaldībās, pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

Iesaisties! Izslēdz gaismu – pieslēdzies dabai!

Izslēdzot gaismu, piedaloties akcijas aktivitātēs un daloties ar savu aktivitāti sociālajos medijos, aicinām izmantot mirkļabirku #zemesstunda


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv