13.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
841, pašlaik vēro: 22.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesIzskanējis otrais Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt robežas”
 

12. un 13. augustā mednieku apmācību un atpūtas bāzē “Mārkulīči” notika otrais Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt Robežas”, pulcējot 23 novada jauniešus. Pasākuma mērķis palicis nemainīgs – uzlabot jauniešu savstarpējās attiecības, motivēt viņus uz aktīvu darbošanos, iesaisti jauniešu aktivitātēs, kā arī nodrošināt lietderīgu brīvā laika pavadīšanu.

Lai gan liela daļa jauniešu jau bija savstarpēji pazīstami, pirmajā dienā notika iepazīšanās aktivitātes, kā arī dažādas spēles, kas palīdzēja dalībniekiem labāk citam citu iepazīt un kļūt tuvākiem. Notika arī kritiskās domāšanas darbnīca, kuras laikā ar spēļu un dažādu uzdevumu palīdzību tika secināts, ka vajag ļoti maz, lai rastos pārpratumi, komunikācijas un informācijas kļūdas. Jaunieši pierādīja arī to, ka spēj darboties komandā, domāt ārpus “kastes” un rast dažādus risinājumus nestandarta situācijām. Pasākuma laikā pie jauniešiem pabija arī pārsteiguma ciemiņš, kuram ierodoties bija dzirdami pat sajūsmas kliedzieni. Par savu pieredzi un darbībām sociālo mediju vietnē Youtube stāstīja viens no latviešu skatītākajiem youtuberiem Niklāvs kopā ar draugu Kasparu. Kā izrādās vairāk kā puse “Lauzt robežas” dalībnieku ir redzējuši teju visus Niklāva veidotos video. Viņš pastāstīja jauniešiem par to, kā uzsāka youtubera karjeru, kā tā attīstījusies, kā arī atbildēja uz daudzajiem jautājumiem. Vakara aktivitāte bija popiela, kurā pasākuma dalībnieki attēloja gan Latvijā, gan pasaulē zināmus māksliniekus. Popiela noslēdzās ar lustīgiem dančiem, bet saulei norietot, jaunieši pulcējās ap ugunskuru, kur norisinājās dziesmu duelis.

Pulksten. 9.00 no rīta visi pasākuma “Lauzt robežas” dalībnieki bija gatavi kopīgai rīta rosmei, lai pēc brokastīm sagaidītu komandu saliedēšanas un sadarbības veicināšanas treneri Viesturu Lūsi no organizācijas “Piedzīvojuma gars”, kurš bija jauniešiem sagatavojis aktivitāšu programmu. Caur šīm spēlēm jaunie cilvēki mācījās strādāt komandā, pārvarēja savas bailes un nedrošību, saprata, cik būtiska ir korekta komunikācija. Pēc uzdevumu izpildīšanas, tie tika arī analizēti. Tad jaunieši secināja, ka būtiskākais viņiem esot bijis atbalsts, ko snieguši pārējie, svarīgi jebkurā situācijā saglabāt mieru un respektēt un rēķināties ar visu komandas dalībnieku viedokli.

Patiess prieks, ka interese par pasākumu tikai palielinās – šajā gadā pasākumā piedalījās jaunieši, kuri iepriekš nav piedalījušies pašvaldības organizētos jauniešu pasākumos vai aktivitātēs. Paldies jauniešu neformālajai grupai “Pārgaujas novada jaunieši” par palīdzēšanu pasākuma organizēšanas darbos, paldies mednieku apmācību un atpūtas bāzes “Mārkulīči” saimniekiem par to, ka jau otro gadu varam “Mārkulīčus” saukt par pasākuma mājām, paldies Ivetai Kazerovskai par gardajām maltītēm.  Uz tikšanos nākamajā gadā – jau trešajā Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākumā “Lauzt robežas”!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv