21.09.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
669, pašlaik vēro: 29.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesJauniešiem Pārgaujas novadā iespējams veikt brīvprātīgo darbu

 

Brīvprātīgais darbs ir individuāli vai grupā veiktas aktivitātes vietējās sabiedrības labā, un to var veikt 13 – 25 gadus veci jaunieši. Brīvprātīgais darbs tiek arvien augstāk vērtēts, jo veicina jauniešu, brīvprātīgā darba veicēju, kompetenču uzlabošanu, darba pieredzes veidošanos, kā arī popularizē solidaritāti kā vērtību.


Sākot ar šo gadu, arī Pārgaujas novada pašvaldība kļuvusi par jauniešu brīvprātīgā darba organizētāju, piedāvājot jauniešiem līdzdarboties dažādās pašvaldības organizētās norisēs kā brīvprātīgā darba veicējiem. Brīvprātīgs darbs nenozīmē darīt to, kas nepatīk. Tā veicējs pats personīgi izvēlas, vai veicamais darbs atbilst viņa interesēm un vajadzībām.

 

Lai kļūtu par brīvprātīgā darba veicēju Pārgaujas novadā, nepieciešams aizpildīt brīvprātīgā darba veicēja pieteikuma anketu. Klātienē anketu pēc ārkārtējās situācijas ierobežojumu beigām varēs aizpildīt Pārgaujas novada klientu apkalpošanas centrā “Iktes”, Stalbē. Tiks veidota brīvprātīgā darba veicēju datu bāze, kurā tiks apkopota informācija par brīvprātīgā darba veicējiem, kā arī tām nozarēm, kurās viņi labprātāk darbotos. Atbilstoši izvēlētajai nozarei, jauniešiem, kuri būs reģistrējušies brīvprātīgajam darbam, tiks piedāvāta iespēja to veikt.

Brīvprātīgo veiktais darbs tiks uzskaitīts brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņās, kā arī gada beigās tiks apliecināts, piešķirot darba veicējam apliecinājumu par nostrādātajām stundām, kā arī brīvprātīgā darba veikšanas procesā attīstītajām kompetencēm. Lai varētu saņemt apliecinājumu, gada laikā jāveic vismaz 30 stundas brīvprātīgā darba. Šāda darba forma ir nozīmīga jauniešu personības veidošanās procesā, jo tas ir veids, kā izprast tādas vērtības, kā uzticēšanās, cieņa, rūpes, tradīcijas u.tml. Brīvprātīgais darbs palīdz iegūt praktiskās iemaņas individuāli vai, sadarbībā ar līdzīgi domājošajiem darbojoties, strādājot, veidot un attīstīt vidi sev apkārt. Tas sekmē jaunieša iespējas iekļauties gan sabiedrībā, gan darba tirgū. Šobrīd darba devēji daudz vairāk novērtē kandidātus ar brīvprātīgā darba pieredzi.


Jaunieti, ja brīvprātīgā darba veikšana Tevi ir ieinteresējusi, aicinām iepazīties ar Jauniešu brīvprātīgā darba apliecināšanas vadlīnijām.

Vairāk informācijas par jauniešu brīvprātīgā darba iespējām un tā organizēšanu:

Iluta Beķere,
Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,

Attīstības plānošanas nodaļa

E-pasts: iluta.bekere@pargaujasnovads.lv

 

 

 

 

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv