18.01.2022, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!
Karte
Apmeklējumi šodien:
461, pašlaik vēro: 10.

» NOVADS » Jaunieši » Jauniešu brīvprātīgais darbs » Jauniešu brīvprātīgais darbs Pārgaujas novadā

JAUNIEŠU BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS
PĀRGAUJAS NOVADĀKAS IR BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS?

Brīvprātīgais darbs ir individuāli vai grupā veiktas aktivitātes vietējās sabiedrības labā, un to var veikt 13 – 25 gadus veci jaunieši. Brīvprātīgais darbs tiek arvien augstāk vērtēts, jo veicina jauniešu, brīvprātīgā darba veicēju, kompetenču uzlabošanu, darba pieredzes veidošanos, kā arī popularizē solidaritāti kā vērtību.

Sākot ar šo gadu, arī Pārgaujas novada pašvaldība kļuvusi par jauniešu brīvprātīgā darba organizētāju, piedāvājot jauniešiem līdzdarboties dažādās pašvaldības organizētās norisēs kā brīvprātīgā darba veicējiem. Brīvprātīgs darbs nenozīmē darīt to, kas nepatīk. Tā veicējs pats personīgi izvēlas, vai veicamais darbs atbilst viņa interesēm un vajadzībām.

KAS JĀDARA, LAI KĻŪTU PAR BRĪVPRĀTĪGO PĀRGAUJAS NOVADĀ?

Pēc pieteikuma saņemšanas brīvprātīgā darba koordinators ar Tevi sazināsies, lai informētu Tevi par brīvprātīgā darba iespējām, kā arī izsniegtu Tev brīvprātīgā darba stundu uzskaites grāmatiņu.

KO BRĪVPRĀTĪGAIS IEGŪST, VEICOT BRĪVPRĀTĪGO DARBU?

Brīvprātīgo veiktais darbs tiks uzskaitīts brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņās, kā arī gada beigās tiks apliecināts, piešķirot darba veicējam apliecinājumu par nostrādātajām stundām, kā arī brīvprātīgā darba veikšanas procesā attīstītajām kompetencēm. Lai varētu saņemt apliecinājumu, gada laikā jāveic vismaz 30 stundas brīvprātīgā darba. Šāda darba forma ir nozīmīga jauniešu personības veidošanās procesā, jo tas ir veids, kā izprast tādas vērtības, kā uzticēšanās, cieņa, rūpes, tradīcijas u.tml. Brīvprātīgais darbs palīdz iegūt praktiskās iemaņas individuāli vai, sadarbībā ar līdzīgi domājošajiem darbojoties, strādājot, veidot un attīstīt vidi sev apkārt. Tas sekmē jaunieša iespējas iekļauties gan sabiedrībā, gan darba tirgū. Šobrīd darba devēji arvien vairāk novērtē kandidātus ar brīvprātīgā darba pieredzi.


KAS VAR BŪT BRĪVPRĀTĪGĀ DARBA ORGANIZĒTĀJS

Brīvprātīgo darbu Pārgaujas novadā var organizēt pašvaldība, pašvaldības iestādes, NVO, kā arī nodibinājumi.

Vairāk informācijas:
Brīvprātīgā darba koordinatore Pārgaujas novadā
Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
e-pasts: iluta.bekere@pargaujasnovads.lv
Telefona numurs: 26368154© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv