08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
12, pašlaik vēro: 19.

» NOVADS » NVO » AktualitātesSvētki ziediem

                                  

                                                                               Ej un tikai sargies samīt gliemezi,

                                                                               Notraukt niedru strazda ligzdas pinumus!

                                                                              Pats starp brīnumiem tu esi brīnums,

                                                                              Pats tu esi viens no viņiem, piemini!

                                                                                                                           Ojārs Vācietis

    Ziemassvētku brīnuma gaisotne apņem mani Zvaigznes dienā ierodoties Stalbes kultūras namā. Pagalmā daudz vieglo automašīnu. Laukā sniega ne miņas, bet ieejot priekštelpā pretī raugās stalts ziemeļbriedis ar kamanām. Šo ziemas simbolu veidojuši Stalbes vidusskolēni  floristikas meistares Adrijas vadībā. Pensionāru biedrības vadītāja Grieta Grosberga aicina baudīt siltu tēju, kafiju, vīnu. Piesteidzas divas meitenītes ar loterijas lozēm, izvelku 49. numuru. Zālē kupla , rotāta egle, gaisā virmo baltas zvaigznītes , uz galdiem iedegtas sveces, ekrānā ziemas ainavas mainās ar krāšņu ziedu attēliem.

 Tikšanos ievada Grieta ar lirisku Noras Kalnas dzejoli par brīnumlaiku un zvaigznēm. Klausos aizraujošu Gunas Rukšānes  stāstījumu par ziedu pasauli, par tikšanos ar selekcionāru Jāni  Rukšānu par kopīgo darbu, ceļojumiem un pētījumiem un atradumiem dienvidu zemēs. Tagad Guna pati veido dārzu Raiskuma pagasta „Jaunrūjās”, protams , kopīgi ar Jāni spriež , vērtē, audzē, dalās pieredzē ar citiem dārzkopjiem. Katru mēnesi novada izdevumā „Pārgaujas vēstis” lasu interesantos Gunas rakstus par darāmajiem darbiem dārzā. Interesi par zaļo dabas pasauli puķkope raisījusi arī mazbērniem, kuri vasarās ir pirmie palīgi.

   Nupat izdota Gunas Rukšānes grāmata „Dārza maģija”. To arī iegādājos- krāsaina , 190 lappusēs gan padomi, gan pieredze, gan ceļojumu piezīmes,  un ,galvenais, fotogrāfijas ar augu nosaukumiem. Nobeigumā trāpīgi , patiesi mazmeitas Paulas domugraudi sešu gadu vecumā, viens no tiem :„ Tam , kam nav puķu, ir dusmīgs.”

    Emocionālo noskaņu kāpināja Lāsma Vasmane no Cēsu Centrālās bibliotēkas  ar pašas komponētām dziesmām un ģitārspēli, kā arī skolotājas Inese Kozlovska un Inta Rajecka, lasot Annas Sakses  „Pasakas par ziediem” fragmentus par pienenīti un vijolīti. Loterijā balvās tika grāmata „Dārza maģija, pavasara stādu kolekcija no kataloga 10 eiro vērtībā un foto glezna „Sniegpulkstenītes”. Pasākuma dalībniekiem cienastu bija sarūpējuši jaunais uzņēmējs  Sandis Kalniņš un Grieta Grosberga.”

                                                                                                       


          Ausma Tērauda© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv