04.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1436, pašlaik vēro: 38.

» NOVADS » NVO » AktualitātesVidzemes NVO var iesniegt projektus līdz 31. jūlijam
Vēl līdz 31. jūlijam Vidzemes nevalstiskās organizācijas aicinātas iesniegt pieteikumus Valmieras novada fonda izsludinātajos projektu konkursos. Tajos pieejami 22 tūkstoši eiro pilsoniskās sabiedrības un mazākumtautību iniciatīvām.

Abu projektu konkursu virsmērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu Vidzemes reģionā. Piedalīties var ikviena Vidzemē reģistrēta biedrība un nodibinājums. Vienam pilsoniskās sabiedrības projektam var saņemt finansējumu līdz pat 3000 eiro, bet mazākumtautību projektam – līdz 1750 eiro. Pieteicējus mudinām būt ekonomiskiem, jo rūpīgi vērtēsim, vai projektam patiešām nepieciešama maksimālā summa. Konkursus pilnībā finansē Kultūras ministrija no Latvijas valsts budžeta.

Konkursā “Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas Vidzemē” īpaši vēlamies uzsvērt neaktīvo iedzīvotāju iesaistīšanu sabiedriskajos procesos un vietējās kopienas dzīves uzlabošanā. Atbalstāmo pasākumu jomas ir ļoti dažādas – interešu aizstāvība un līdzdalību lēmumu pieņemšanā, pilsonisko prasmju vairošana, tradicionālo un netradicionālo līdzdalības formu attīstība, jaunu biedru un brīvprātīgo piesaiste, sadarbības stiprināšana starp dažādām institūcijām, sektoriem un ar sabiedrību.

Savukārt konkursā “Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē” centrā ir starpkultūru dialogs, savstarpējā izpratne un mazākumtautību mijiedarbība ar latviešiem. Tajā var iesniegt integrācijas pasākumus, valsts valodas un kultūras apguvi, mazākumtautību kultūras iniciatīvas un tādus pasākumus, kas sekmē cilvēktiesību ievērošanu, iecietību, mazina stereotipus un dažādu tautību diskrimināciju.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš abiem konkursiem ir 31. jūlijs plkst. 17:00, un jau no 20. augusta līdz 30. novembrim labākos projektus varēs īstenot. Pilna informācija un pieteikumu veidlapas pieejamas fonda mājas lapā www.vnf.lv sadaļā “Īsteno ideju”.

Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija Valmieras apkaimē un visā Vidzemē. Fonda pamatdarbība ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas. 9 gadu laikā ar fonda un ziedotāju atbalstu īstenoti vairāk nekā 100 projekti par 80 tūkstošiem eiro.

Papildu informācija:
Ansis Bērziņš, VNF valdes priekšsēdētājs
Tālrunis: 26136756, 64281792; e-pasts: ansis.berzins@vnf.lv
http://www.vnf.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv