03.08.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
923, pašlaik vēro: 28.

» NOVADS » NVO » AktualitātesFilma „Modris” Pārgaujas novadā
Novembrī Pārgaujas novads turpina sadarbību ar „Kinopunktu”. Arī mūsu novadā būs iespēja redzēt jaunākās, aktuālākās mākslas un dokumentālās filmas, kas tapušas Latvijā un ārzemēs. „Kinopunkta” galvenais uzdevums ir nodrošināt reģionu iedzīvotājiem iespēju apmeklēt kino un atdzīvināt publiskas kino skatīšanās tradīcijas.

Filma „Modris” būs skatāma Rozulas tautas namā 28. novembrī plkst. 19.00.

Filmas režisors Juris Kursietis. Lomās Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa, Laura Jeruma, Vilis Daudziņš, Baiba Broka. Filma jau paspējusi izpelnīties uzmanību un uzslavas ārzemju kino festivālos.

Filmas mugurkauls – uz patiesiem notikumiem balstīts scenārijs – par 17-gadīgo Modri , kura konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem. Filma stāsta par attiecībām, kurās viens ar otru nesarunājas un viens otru nesaklausa.  „Tā ir tāda bezizeja, ja tu vienreiz melo, tad kā tāda lavīna aiziet, un tu vairs nevari apstāties,” skaidro aktrise, mātes lomas atveidotāja Rēzija Kalniņa.  Tā ir smagi strādājošu vecāku paaudze, kuriem nav īsti ne laika, ne spēka audzināt savus bērnus  nevis tāpēc, ka viņi negrib, bet vienkārši tāpēc, ka tam nav laika, jo tu esi iedzīts kaut kādā tādā vāveres ritenī cīņā par izdzīvošanu,” uzskata kinokritiķe, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Līdzās Rēzijai Kalniņai un citiem izciliem aktieriem galvenās lomas tēlotājs Kristers Pikša ir vienīgais neprofesionālis – tīrradnis. Vienkāršs, patiess un vēl joprojām nav aptvēris, ka drīz būs redzams uz lielajiem ekrāniem gan Latvijā, gan pasaulē. Uz fotografēšanos filmas atlasei aizgāja, lai nebūtu jāiet uz mācību stundu.

Režisora Jura Kursieša debijas filma "Modris" izpelnījusies atzinīgu vērtējumu no ietekmīgā ASV kino žurnāla "Variety" puses, akcentējot režisora spēju kino valodā uzdot būtiskus jautājumus.

Dodoties skatīties filmu "Modris", kā simbolisku ieejas maksu biedrība "Straupes jaunieši" lūdz ziedojumus, kurus nodos Pārgaujas novada trūcīgajām ģimenēm.

Aicinām noskatīties filmu, kas liek padomāt par attiecībām, kuras varam piedzīvot ikviens. Kā arī pie viena izdarīt labu darbiņu – ar savu ieejas maksas ziedojumu atbalstot Pārgaujas novada mazturīgās ģimenes.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv