08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
13, pašlaik vēro: 19.

» NOVADS » NVO » Aktualitātes“Ilgs laiks šķiet gads vai divi, taču desmit paiet žigli!”

Šogad savu desmito pastāvēšanas gadu svin biedrība “Straupes dzirkstelītes”, kas pirmsākumos sevi pieteica kā sieviešu klubiņu. Atzīmēta ne tikai pati apaļā jubileja, bet arī Eiropas projekta īstenošana. Kopā pavadītie gadi aizvadīti aktīvā darbībā, par pierādījumiem kalpo plašā izstāde ar krāšņākajiem adījumiem, pērļojumiem, gleznām, tamborējumiem, filca un citiem darbiem.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš sveica Dzirkstelītes ar to, ka katra ir atradusi sevi un devusi labumu arī citiem, kā arī pauda prieku par to, ka ar pašvaldības atbalstu izdevies nodibināt oficiālu biedrību un tas ļāvis piedalīties projektu konkursā un iegūt finansējumu telpu iekārtošanai un inventāra iegādei.

Dāmas sveikt bija ieradusies arī sieviešu nometnes “Prieks” rīkotāja Biruta Mežale, kura pateicās Dzirkstelītēm par astotās nometnes organizēšanu un novēlēja arī turpmāk būt tikpat stabilām un priecīgām. Sumināt dzirkstelītes ieradās arī biedrības “Rozbeķu saime” vadītāja Ilze Krivašonoka, dāmas no kaimiņu pašvaldības – Lēdurgas biedrība “Pīlādzīts” un senioru ansambļa “Dzīvotprieks” pārstāve Grieta Grosberga.

Biedrība “Straupes dzirkstelītes” izteica pateicību visiem palīgiem un labvēļiem – Mirdzai Kārkliņai par nosaukuma došanu, Līgai Kārkliņai un Rudītei Vasilei par palīdzību projekta rakstīšanā, Medņu ģimenei par stellēm, Lūcijai Melngalvei par sieviešu klubiņa ieceri, Inārai Baltgalvei par pirmās tikšanās organizēšanu, paldies arī Dzirkstelīšu sponsoriem – PKS “Straupe”, “Aijas kūkām”, Mārtiņam Martinsonam, Reinhardu ģimenei un visiem pārējiem, kas snieguši vērtīgu pabalstu vai jebkāda cita veida palīdzību šo desmit gadu garumā.

Paldies arī skolotājām Ilonai Čerņavskai, Aijai Atvarei, Ingūnai Vīnai, Aijai Pelkauai, Dzidrai Potakovai, Lūcijai Melgalvei un Daigai Kreituzei par dažādo prasmju mācīšanu.

Pēc svinīgās daļas, visus sanākušos ar dzīvesgudriem stāstiem par sievietēm, skanīgām dziesmām, dzeju un nelielu uzvedumu priecēja Juris Krūze un Jānis Gabrāns. Viņi uzsvēra sieviešu nozīmīgo lomu un interesanti apspēlēja sievietes un vīrieša attiecības, neļaujot izdzist smaidam no dāmu sejām.

Noslēgumā notika “Straupes dzirkstelīšu” telpu svinīgā atklāšana, pārgriežot lentu un izdalot tās gabaliņus par piemiņu. Dzirkstelītes iekārtojušas ļoti ērtu un mājīgu vidi, kurā radošas domas var pārvērsties skaistos darbos. Lai izdodas īstenot visas ieceres un vēl daudz gadu desmitu kopā!

Biedrības vadītāja Antra Mārtiņjēkaba īpaši aicina sabiedrību izmantot tai sniegtās iespējas un pievienoties Dzirkstelītēm, lai kopā radītu brīnumskaistus rokdarbus, paplašinātu zināšanu loku un pat pagatavotu ko veselīgu un gardu uz jaunās plīts.

FOTO no jubilejas pasākuma skatiet ŠEIT.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv