08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
2, pašlaik vēro: 26.

» NOVADS » NVO » AktualitātesStraupieši jau otro gadu iedveš prieku citiem

Jau otro gadu pēdējā novembra sestdienā biedrība “Straupes jaunieši” pulcināja interesentus uz pasākumu “Iedves prieku!”. Pasākuma laikā novada iedzīvotāji un viņu draugi tika aicināti uz labdarības koncertu, kurš notika Straupes tautas namā. Pirms un pēc koncerta skatītājiem bija iespēja aplūkot un iegādāties pašdarinātas rotas un greznumlietas, kā arī kafiju un garšīgas kūciņas, kurus bija sarūpējušas gan biedrības “Straupes dzirkstelīte”, gan “Straupes jauniešu” pārstāvji. Diemžēl jau otro gadu pierādās, ka atsaucība uz tirgošanos nav liela ne no tirgotāju, ne no pircēju puses, tāpēc “Straupes jauniešu” biedri jau plāno nedaudz citas ieceres un aktivitātes nākamā gada pasākumam.

Koncerta priekšnesumi šogad mijās ar nelieliem tematiskiem uzvedumiem gada griezumā. Nelielas ainiņas par katru gadalaiku lieliski izspēlēja Mārtiņš Martinsons un Zane Janelsiņa, kura saviļņoja skatītājus arī ar savu skaisto dziedājumu. Kopumā koncertā uzstājās dažādi pašmāju mākslinieki, kuri priecēja ar  muzikāliem priekšnesumiem – dejām un dziesmām. Liels pārsteigums daudziem bija tēvs un dēls, Gintars un Ginters, kuri demonstrēja savu ģitārspēli un labo balsi, izpildot visiem iemīļotās dziesmas “Zīlīte” un “Dzimtā valoda”. Savu sniegumu balles dejās demonstrēja draugi no Cēsīm – deju skolas “Reveranss” audzēkņi. Uzstājās arī Straupes pamatskolas tautas deju dejotāji, TDK “Idumeja”,  Stalbes un Straupes mūsdienu deju grupas bērni, kā arī humora pilnu muzikālu priekšnesumu bija sagatavojuši Stalbes vidusskolas 8.klases zēni. Skaistas dziesmas muzikālā pavadījumā izpildīja “Pārgaujas lakstīgalas” un Straupes ev.lut. draudzes ansamblis. Pēc koncerta sekoja balle, kuru spēlēja Ingus un Inguna, kuri ne tikai dziedāja, bet arī smīdināja klātesošos ar patīkamu humoru.

Šobrīd biedrības “Straupes jaunieši” pārstāvji ir cerību pilni, ka “Iedves prieku!”  varētu kļūt par ikgadēju pasākumu. Tiesa, saziedotie līdzekļi vēl nav saskaitīti, bet tuvākajā laikā tiks sasaukta biedrības sapulce un, saskaitot saziedoto naudu, tiks lemts, kā šo naudu izlietot. Ir cerība palīdzēt bērniem mūsu novadā, kuriem ir kādas vajadzības veselības uzlabošanai.

Biedrība “Straupes jaunieši” saka lielu paldies pasākuma sponsoriem – Pārgaujas novada domei, SIA “Roze MJ”, IK “Aijas kūkas”, z/s “Eicēni”, PKS “Straupe”. Paldies arī visiem koncerta dalībniekiem – TDK “Idumeja”, Straupes pamatskolas mūsdienu deju grupai un Stalbes vidusskolas mūsdienu deju grupai un viņu vadītājai Gintai Berķei, “Pārgaujas lakstīgalām” un Straupes pamatskolas tautas deju dejotājiem un viņu vadītājai Elitai Tomsonei, deju skolai “Reveranss” un tās vadītājiem Jānim Rukmanim un Dainim Liepiņam, Ginteram un Gintaram, Straupes ev.lut. draudzes ansamblim un Stalbes vidusskolas 8.klases zēniem, Ingum un Ingunai. Kā arī individuāli paldies Solveigai Ruskai, Guntim Pužulam, Mārtiņam Martinsonam un Zanei Janelsiņai.


Elīna Gulbe