04.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1433, pašlaik vēro: 36.

» NOVADS » NVO » AktualitātesSeminārs Straupes tirdziņa dalībniekiem Ungurmuižā

Nu jau septīto gadu pēc kārtas biedrība „Vesels pilsētā un laukos” organizē Straupes lauku labumu tirdziņa darbību. Ja pirmajos gados tika strādāts pie tā, lai tirdziņš kļūtu atpazīstams, tad pēdējā laikā ir pieliktas lielas pūles, lai tas būtu ne tikai populārs, bet arī kvalitatīvs un tādejādi nezaudētu savu labo slavu un pircējus. Biedrība ir cītīgi strādājusi, lai atlasītu pēc iespējas labāku preci, kā arī pie tā, lai mūsu novadnieki uzsāktu savu patstāvīgu uzņēmējdarbību.

Tomēr, biedrība būtu slikta tirgus organizatore, ja pie sasniegtā apstātos. Vērojot daudzu jaunu tirdziņu aktivitātes Latvijā, kļūst skaidrs, ka Straupes tirgus konkurētspēja būs atkarīga ne tikai no biedrības darba, bet arī no katra tirgus dalībnieka atbildības. Tas, cik interesantu un daudzveidīgu produkciju tirgotāji varēs piedāvāt Straupes tirdziņā arī noteiks tā nākotni. Un piesaistīt pircējus varēs tikai tad, ja piedāvāto produktu klāsts būs ne tikai kvalitatīvs , bet pircējiem arī interesants. Skaidrs ir arī fakts, ka tirdziņa darbību nevar balstīt tikai uz vietējo pircēju. Jāstrādā ne tikai pie tā, lai tirdziņā piestātu garāmbraucēji, bet arī, lai tas kļūtu par iecienītu galamērķi tūristiem. Šis jautājums pašlaik ir biedrības uzmanības degpunktā. Tamdēļ, lai saglabātu tirdziņa pievilcību, katram tirgotājam ir ļoti nopietni jāpiestrādā ne tikai pie pārdotā produkta kvalitātes, bet arī jādomā par tā iepakojumu un tirdzniecības vietas noformējumu.

Tieši tāpēc, lai tas, kā produkts tiek pasniegts un noformēts, nekļūtu par tirdziņa dalībnieku klupšanas akmeni, 25.novembrī tika sarīkots seminārs. Paldies Ungurmuižas saimniecei Ievai Malceniecei par iespēju izmantot muižas telpas semināra vajadzībām. Lektores šoreiz netika meklētas no tālienes. Mūsu novadā ir profesionāli speciālisti, kuri ir spējīgi konsultēt pārdošanas un mārketinga jautājumos. Jaunas idejas produkta pasniegšanā un pārdošanas stenda noformēšanā sniedza mūsu pašu novadniece Brigita Puriņa. Iedvesmu darboties un lepoties par padarīto - uzņēmēja Baiba Smilga.

Semināru apmeklēja kupls tirdziņa dalībnieku skaits. Kopskaitā 40 zemnieki un mājražotāji izrādīja interesi par doto tēmu, aktīvi līdzdarbojās un diskutēja. Tika izteikta interese arī par vēl vienu semināru, kurā tās dalībnieki varētu tikt iepazīstināti ar videi labvēlīgu un ES ekomarķējumiem atbilstošu iepakojumu. Dažus nodarbināja jautājums, kāpēc daži uzskatāmie  piemēri par gaumīgu un acij tīkamu tirdzniecības stendu ir ņemti no Lombardijas reģiona Itālijas ziemeļrietumos un apšaubīja to piemērotību Latvijai. Semināra organizatori uz to var droši  atbildēt. Kāpēc gan ne? Ja tas ir labs piemērs, nav svarīgi, kur tas fotografēts. Turklāt, ja tas ir tik vienkāršs savā izpildījumā, kāpēc kas tāds nevar tikt izveidots arī pie mums? Jāņem vērā arī tas, ka Itālijā un citur ir ļoti senas zemnieku tirdziņu tradīcijas, kamēr pie mums šādi tirdziņi tikai sāk atdzimt un darbojas vien nepilnus desmit gadus. Diemžēl Latvijā nav daudz šādu veiksmīgu piemēru un būtu tikai jauki, ja nākošā reizē lektori savos demonstrējumos rādītu stendus, kas iekārtoti Straupes lauku labumu tirdziņā, kas arī ir mūsu biedrības mērķis. Tāpēc darbosimies kopā un nekautrēsimies pārņemt pieredzi no citiem! Pavisam nesen  Rudīte Vasile bija pieredzes apmaiņas braucienā Austrijā un pārliecinājās, ka arī tur notiek intensīvas apmācības mājražotājiem. Tiek strādāts pie tā, lai iemācītu ražotājam atrast pareizos vārdus, lai tie varētu pastāstīt par savu produktu, ko pēcāk var izmantot tirdzniecībā, mājas lapai, uzrakstiem, baneriem,  plakātiem, reklāmai. Austrieši māca inscenēt, kā pasniegt produkta vērtības, lai tās kļūtu acīmredzamas citiem.

Biedrība „Vesels pilsētā un laukos” patiesi priecājas, ka Straupes tirdziņa dalībnieki ir bijuši atsaucīgi, apmeklējuši semināru, lai iepazītos ar preču  realizācijas pamatprincipiem un noslēpumiem. Un neaizmirsīsim, ka veiksmīga pārdošana iet roku rokā ar preču izkārtojumu!

Biedrības vārdā
Astrīde Rozīte© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv