04.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1447, pašlaik vēro: 41.

» NOVADS » NVO » AktualitātesAuciemā - savs hokeja laukums!

Pārgaujas novada jauniešu biedrība “Vari un Dari” uz svētkiem sev un citiem uzdāvinājusi dāvanu – hokeja laukumu. Tas iekārtots vietā, kur atradies senāk. Hokeja laukuma projekts apstiprināts un ieguvis finansējumu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu konkursā pasākumam "Teritorijas attīstības stratēģiju īstenošana".  Līdzfinansējumu piešķīrusi arī Pārgaujas novada pašvaldība.

Jauniešu biedrība „Vari un Dari”  jau līdz šim realizējusi vairākus projektus un pasākumus, hokeja laukums ir lielākais, saka biedrības vadītāja Zane Pokkere: „Apetīte jau rodas ēdot. Neatceros, kuram pieder ideja. Laikam jau puišiem, visu laiku tur agrāk bijis laukums, un viņi gribēja, lai tas atdzimst.” Zane uzskata, ka ieguvēji ir ne tikai Auciema, bet arī visa novada iedzīvotāji un skola jo īpaši, jo skolai nav sava kārtīga sporta laukuma.

Novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents uzskata, ka jauniešu biedrībai šis projekts bija gan uzdrīkstēšanās, gan pieredze, jo neviens jauniešiem šo projektu nav nolicis deguna priekšā. Ir ieguldīts liels pašu darbs: „Arī turpmākais prasīs pastāvīgu darba ieguldījumu, gan laukuma, gan apkārtnes  uzturēšanā. Jaunieši jau ieguldījuši pamatīgu darbu, ja talkā nāks arī citi, tad  šis lielais darbs nevar aiziet nebūtībā.”

Svarīgākais, ka jaunieši ne tikai uzrakstīja projektu, bet arī piedalījās laukuma būvniecībā un labiekārtošanā. Sastaptie Biedrības puiši Aivis un Arvīds atzīst, ka bijušas arī grūtības:

“Grūtākais bija tas, ka bija sals uznācis. Bija virsma jāklāj uz frēzēta asfalta, problēma – tas bija sasalis, nācās fleksēt to ārā, lai var iebetonēt virsmu dziļāk. Sals patraucēja,” spriež Aivis. Arvīds domā, ka pats grūtākais, ka no sākuma neredz galu. Nekam. „Taču tad, kad redzi, ka darbs jau teju pabeigts, tad ir laba sajūta.”

Vēl Ziemassvētku laikā notika laukuma darbi, un pat pāris dienas pirms jaungada svinībām tie turpinājās.  Tika ieklātas pirmās ledus kārtas. Jaunā laukuma atklāšanas pasākumi vēl tikai priekšā, bet par laukumu interesi jau tagad izrādagan lieli, gan  mazi.

Mazo Elizabeti sastapu staigājam gar laukumu: “Es gaidu hokeja laukuma atklāšanu, no mājas skatījos, kā puiši strādā. Arī naktīs un domāju, kas te būs. Tagad zinu, ka te puiši varēs spēlēt hokeju, meitenes slidot. Līdz šim mēs braucām slidot uz Cēsīm vai Valmieru. Mamma mani uz ezeru ar draugiem nelaida, jo viņai tas šķita nedroši.”

Biedrības jauniešiem palīdz arī uzņēmējs Juris Leimanis, kuram jautāju – kāda ir viņa interese.

“Man ir divi mērķi – viens tas, ka patīk  - jaunieši kaut ko dara, izmanto projekta iespējas. Otrs – pagājuši tikai 25 gadi, kopš mēs paši, toreizējie jaunieši, to darījām. Vairāk zinām tās tehnoloģijas, kā to var izdarīt. Tehnoloģijas ir mainījušās, bet ūdens fizikālās īpašības palikušas tās pašas. Ūdens sasalst pie nulle grādiem, uzlejot vienu kārtu otrai virsū, tās var nepiesalt un tā tālāk, tādi sīkumi, kuri nemaz nav sīkumi. To visu jauniešiem gribu nodot. Priecē, ka tik tālu esam tikuši. Priekš nākošas ziemas jādomā tālāk, kā ieklāt vēl vienu pamata kārtu, kā ūdeni dabūt tuvāk, netraucējot iedzīvotājiem. Būs jāiet uz priekšu.”

Paldies jāsaka arī vienam no Raiskuma pagasta lielākajiem zemniekiem – Eināram Lācim par tehnikas izmantošanu. Gan Einārs, gan Juris ar lielu patiku atceras tos laikus, kad paši bija šo jauniešu vietā, arī pašu spēkiem veidojot laukumu un, protams, spēlējot hokeju.

Arī biedrības vadītāja Zane Pokkere spriež, ka pa nākamo gadu jāieklāj vēl viena pamatkārta, tad arī vasarā laukumā varēs nodarboties ar tādiem sporta veidiem kā florbols vai skrituļošana.

Jāpiebilst, ka pirms gada jaunieši paši iekārtoja volejbola laukumu, tas atrodas netālu no hokeja laukuma, kura atklāšanai tiek jau apdomātas dažādas idejas. Tagad jālūko dabūt gatavu basketbola laukumu, tad jau Auciemā ikviens varēs nodarboties ar sev interesējošo sporta veidu.

Evija Leitlande,
Pārgaujas novada kultūras pasākumu vadītāja