08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
8, pašlaik vēro: 31.

» NOVADS » NVO » AktualitātesPārgaujas novadā uzsākts skrējiens pretī Latvijas simtgadei

Tuvojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, Latvijā notiek dažādas aktivitātes. Biedrība “Straupes jaunieši”, par godu šī gada Latvijas 97. dzimšanas dienai, nolēma rīkot skrējienu, distancēs apspēlējot skaitli 97. Mazākie skrējēji veica 97 metru, sākumskolas vecuma bērni – 970 m, bet lielākie – 9,7 km distanci. Kopā skrējienā piedalījās 92 dalībnieki.

Skrējiena vēstnesis Saeimas deputāts un Pārgaujas novada iedzīvotājs Valters Dambe uzrunājot skrējējus, lepojās, ka jau pirmajā gadā jauniešiem izdevies sapulcēt krietnu skrējēju pulku. V. Dambe atgādināja, ka mums ir jānovērtē tas, ka mums ir pašiem sava, brīva valsts, tāpēc kā svētkos, tā ikdienā jābūt Latvijas patriotiem! Arī pats deputāts devās trasē un godam pieveica 4,7 km distanci.

Jāsaka – jo lielāka distance, jo vairāk skriet gribētāju. 97 metru distancē startēja 7 bērni. Divi mazākie skrējēji trasi pieveica ar mammas un vecmāmiņas palīdzību un par paveikto saņēma pateicības un gardumus.

Uzmanību piesaistīja neparastie vecuma grupu nosaukumi, kuri tika izvēlēti atbilstoši populāriem Latvijas sportistiem un to vecumam – Jānim Krūmiņam, Uļjanai Semjonovai, Mārim Štrombergam, zelta florbolistu paaudzei un Igoram Vihrovam. Tie, kuru mērķis nebija sacenšanās ar citiem, veica Veselības grupas distanci – 4,7 km. Straupes jaunieši bija pacentušies par sporta vēstures pētīšanu, ikviens interesents varēja iepazīties ar dažādiem faktiem par nozīmīgiem notikumiem Latvijas sportā – jaunu sporta veidu rašanos, nozīmīgu sportistu dzimšanas dienām u.tml.

Biedrība “Straupes jaunieši” saka lielu paldies visiem skrējiena dalībniekiem par atsaucību, kā arī paldies par palīdzību un padomiem Aijai Alksnei, paldies par palīdzību tiesāšanā Renātei Hmeļņickai un Līgai Tiltiņai. Paldies arī pasākuma atbalstītājiem Pārgaujas novada pašvaldībai, SK “Pārgauja”, PKS “Straupe”,  ”Straupes maiznīcai”, “Rožkalnu” maizei, IK “Aijas kūkas”,  Z/S “Vālodzēni”, Z/S “Eicēni”, “Dimdu jērs” un Swedbank.

Paldies Straupes jauniešiem par uzsākto iniciatīvu un lai izdodas skriešanas tradīcijas turpināt no paaudzes paaudzē arī pēc Latvijas simtgades!

Rezultāti:

970 m (Štromberga grupa)

Meitenēm:
1. Amanda Grahoļska
2. Emīlija Abzalone
3. Terēze Turlaja

Zēniem:
1. Pēteris Martinsons
2. Rinalds Ruža
3. Roberts Gūtmanis

4,7 km

(Zelta florbolistu grupa)

Meitenēm:
1. Kristīne Brunere
2. Paula Berķe
3. Madara Rudzīte

Zēniem:
1. Matīss Markuss Zariņš
2. Edgars Eglītis
3. Renārs Šķesteris

(Jāņu grupa)

Sievietēm:
1. Agrita Pilābere
2. Aija Alksne

Vīriešiem:
1. Valdis Mednis
2. Aldis Pastars
3. Uģis Martinsons

(Uļas grupa)

Sievietēm:
1. Linda Kornete
2. Laila Lamberte
3. Daiga Hofmane

9,7 km

(Elites grupa)

Vīriešiem:
1. Kristaps Magone
2. Jānis Dūka
3. Jānis Millers

Sievietēm:
1. Sandra Grosberga
2. Zanda Abzalone
3. Baiba Rajecka

(Igora Vihrova grupa)

Jaunietēm:
1. Dina Palsa
2. Sabīne Dzalba
3. Samanta Zariņa

Jauniešiem:
1.Kristaps Bruners

(Uļas grupa)

Vīriešiem:
1. Andris Dzalbs
2. Ivars Oraševskis
3. Aigars Alksnis


Foto no skrējiena aplūkojiet ŠEIT.

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv