03.08.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
  ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
884, pašlaik vēro: 37.

» NOVADS » NVO » AktualitātesFoto konkurss albumam „Vidzemē man būt!”

Biedrība „Balvu olūts” sadarbībā ar Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pašvaldībām aicina fotogrāfus no visas Latvijas piedalīties unikāla foto albuma „Vidzemē man būt!” tapšanā. Tā būs fantastiska iespēja mums kopā radīt lielisku vērtību kopumu, kas dos iedvesmu mūsu cilvēkiem atklāt Vidzemi no jauna un paliks atmiņai nākamajām paaudzēm. Albums veidos stāstu par Vidzemi un vidzemniekiem, atspoguļojot dabas un kultūrvēsturiskās vides krāšņumu, tai pašā laikā sniedzot neatkārtojamus sajūtu mirkļus vidzemnieku pasākumos, svētkos, aktīvā tūrisma un sporta notikumos, amatnieku un uzņēmēju darbībā.

Foto albumā būs iekļauti 196 attēli, kas atspoguļos 49 Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pašvaldībās esošo dabu, vidi un sabiedrību. Foto attēlu tematika ir noteikta nolikuma 1.pielikumā, jo šis būs reprezentabls izdevums, kura koncepciju veidojusi biedrība „Balvu olūts” sadarbībā ar Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pašvaldībām. Savukārt fotogrāfiem ir iespēja šo koncepciju ietērpt krāsās, sajūtās, gāršās, smaržās un noskaņās, radot fantastisku piedzīvojumu pašmāju un ārvalstu ļaudīm.

Tā kā foto attēlu tematikā ir iekļauti gan atpazīstami, gan vēl neredzēti vai maz fotografēti notikumi un vietas, aicinu ikvienu fotogrāfu pārskatīt savu foto arhīvu un iesūtīt pēdējos trijos gados tapušās fotogrāfijas, kā arī sekot līdzi albuma foto notikumu kalendāram biedrības „Balvu olūts” mājaslapā https://www.facebook.com/balvuoluts.lv/, Vidzemes novada pašvaldību mājas lapās un apceļot Vidzemi šajā pavasarī un vasarā, lai radītu neaizmirstamus foto mirkļus sev un citiem.

Fotogrāfijas jāiesūta līdz šī gada 5. septembrim Zandai Arnicānei uz e-pastu zandaarnicane@inbox.lv, norādot fotogrāfijas autoru, kontaktus un attēlā redzamo. Savukārt foto attēlu atlasi albumam veiks biedrība „Balvu olūts” sadarbībā ar Vidzemes novada pašvaldībām.

Ar katru autoru tiks noslēgts autoratlīdzības līgums par konkrēto foto attēlu izmantošanu un publicēšanu foto albumā „Vidzemē man būt!”, kā atlīdzību par to saņemot vienu albuma eksemplāru. Skatītāju simpātijas balvas ieguvējs saņems pārsteiguma dāvanas no atbalstītājiem.

Foto attēlu tematika un citi tehniskie parametri norādīti foto konkursa nolikumā un tā 1.pielikumā.

Foto attēlu tematu saraksts albumam „Vidzemē man būt!” Pārgaujas novadā

Daba, kultūras vēsture, vēsture

 • Ungurmuiža
 • Vējiņu pazemes ezeri
Sabiedrība (notikumi, pasākumi, uzņēmumi, amatnieki, aktīvais tūrisms utt.)
 • Kalna dzirnavas
 • Akmeņkaļa darbnīca „Dimantas” Straupes pagastā vai
 • laukakmens izstrādājumu bodīte „Ezeriņi”

Informāciju sagatavoja:
Zanda Arnicāne
biedrības "Balvu olūts" valdes priekšsēdētāja
tel. 28334577
e-pasts: zandaarnicane@inbox.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv