07.08.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
948, pašlaik vēro: 21.

» NOVADS » NVO » AktualitātesVasaras saulgrieži novadā

Šī mēneša domes sēde aizvadīta īpašā pirmsjāņu gaisotnē. Domes sēdes noslēgumā uz deputātu aplīgošanu ar skaļām dziesmām, ziedu un ozollapu vainagiem, ieradās jaunizveidotā folkloras kopa „Kamenes”, kurās apvienojušās Raiskuma, Stalbes un Straupes pagastu skanīgo balsu īpašnieces.

Aplīgoti tika gan deputāti Jāņi, gan novada priekšsēdētājs, kā arī galvenā grāmatvede un kasierīte Līga. Bez aplīgošanas neiztika arī Monvids Krastiņš, kuram tieši vasaras saulgriežos bija vārda diena. Arī domes deputāti nepalika vārdu parādā un vienojās viesu kopīgā aplīgošanā.

Jaunajām folkloras kopas dalībniecēm šī diena bija kā pirmizrāde jaunajiem tautu tērpiem, kuri tika iegādāti pateicoties biedrības „Dzīvotprieks” realizētajam projektam. Tagad skanīgo balsu īpašnieces var lepoties ar trīspadsmit tuvākās apkārtnes tautu tērpiem.

Vasaras saulgriežu dienā jau no pusdienlaika, Stalbes centrā folkloras kopas dalībnieces jauniešiem un bērniem mācīja, kā pareizi uzpīt līgo vainagu. Kad vainagi visiem bija galvā, bungu pavadībā aplīgotāji devās uz SIA „Stalbe agro”, vietējo Stalbes veikalu, Stalbes vidusskolu, novada domi, kā arī paguva doties aplīgot arī Plācī.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv