08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
, pašlaik vēro: 25.

» NOVADS » NVO » AktualitātesSenioru dienā lepojas ar jaunajiem brunčiem

Vieni no aktīvākajiem kultūras baudītājiem ir tieši novada seniori, kuri nu jau trešo gadu pēc kārtas pulcējās Stalbes tautas namā, lai svinētu savu dienu- „Starptautisko senior dienu”, kuras organizēšanu arī šogad bija uzņēmusies pensionāru biedrības „Dzīvotprieks” valdes priekšsēdētāja Grieta Grosberga.

Savām līdzgaitniecēm Grosbergas kundze bija sagādājusi īpaši atraktīvu lektoru Kasparu Ozoliņu, kurš dāmas izglītoja par tēmu „Kā varu palīdzēt saviem bērniem, mazbērniem šodien, lai viņi nākotnē dzīvotu laimīgi savās ģimenēs”. Galvenā lieta, uz ko lektors lika uzsvaru, bija mīlestība un piedošanas māksla. Lektors aizskāra arī tādas tēmas, kas dažai klausītājai radīja sārtumu vaigā.

Pēc lekcijas dāmas priecēja jaunā paaudze no Stalbes vidusskolas. Andas Tomsones vadībā skolas ansamblis izpildīja tautasdziesmas savukārt un ceturto-piekto un sesto-septīto klašu skolēni, Inetas Indriksones vadīti, grieza jautras dejas.

Pasākuma noslēguma kulminācija bija dāmu no biedrības „Dzīvotprieks” modes skate, kurā tika demonstrēti projektā iegūtie tērpi. Projekta ietvaros tika uzšūti tautu tērpi, kurus darināja Rudīte Platā. „Sākotnējā doma bija, ka tautastērpi jāgatavo pa diviem vienādiem. Skatījāmies un rezultātā izvēlējāmies katram savu. Vienam patika tādas krāsas, citam piestāvēja tādas. Tad nu centāmies, lai būtu lielāka dažādība un varētu vairāk parādīt, kas ir mums apkārt,” par tērpu tapšanu stāsta Rudīte Platā. Kā pastāstīja pati māksliniece, darinot tērpus, daudz tika skatīts muzejos un grāmatās.

„Dzīvotprieks” tagad var daiļoties Cēsu, Lēdurgas, Lenču, Lielstraupes, Liepupes, Madonas, Krimuldas un Siguldas brunčos.

Braslas biedrības priekšsēdētāja Līga Magone un izpilddirektore Līga Kārkliņa sveica kundzes ar izcīnīto projektu, kas veiksmīgi noslēdzies un atstājis vērtīgas lietas. Šajā projektā ir domāts par latviskās identitātes saglabāšanu un nodošanu tālākām paaudzēm.

Noslēgumā Pārgaujas novada izpilddirektore Maruta Drubiņa izteica pateicību pasākuma organizatorei par nenogurstošo enerģiju un brīnišķīgajiem pasākumiem, kas Grietas kundzei vienmēr izdodas, kā arī pateicās senioriem par to, ka viņi ir jaunajai paaudzei.

Informāciju sagatavoja:

JOLANTA VAIDO-ZĀLĪTE
Pārgaujas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
www.pargaujasnovads.lv
tālr. 64127834;© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv