03.08.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
960, pašlaik vēro: 38.

» NOVADS » NVO » AktualitātesMaluzvejnieki aktivizē darbību Gaujas nacionālā parka teritorijā.

Latvijas Makšķernieku asociācijas Mobilā grupa divu ekipāžu sastāvā naktī uz 24.oktobri veica kontroles reidu Gaujas upē pie Līgatnes. Tika izņemti nelikumīgi zvejas rīki - 11 mazizmēra tīkli un 1 nēģu murds. Atbrīvoti 11 laši svarā apmēram no 3-5 kg, un 12 nēģi.

Iepriekšējā naktī gandrīz tajās pašās vietās kontroles reidu veica valsts inspektors Uldis Lencbergs ar komandu, izņemot 7 tīklus un atbrīvojot 1 taimiņu.

Minētais Gaujas upes posms atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas nacionālajā parkā, un par maluzvejniecību tajā draud kriminālsods. Tomēr tas neatbaida labāk nekā valsts inspektori ekipētas organizētas maluzvejnieku bandas, kuru peļņa par lašu un taimiņu ar vai bez ikriem pārdošanu acīmredzot ir tā vērta, lai riskētu saņemt kriminālsodu.

Diemžēl ne reti likuma pārkāpēji saņem nepamatoti mīkstus sodus, kas arī sniedz savu „artavu” maluzvejniecības izplatībā Latvijā.

Jau tālajā 1932.gadā žurnālā „Mednieks un Makšķernieks” (Nr.11) bija rakstīts - „Sodu uzdevums ir ne tikai pārmācīt un labot, bet arī atbaidīt. (..) Ko līdz labi domāti likumi, kuri paredz arī stingrus sodu mērus, ja tādi no tiesu iestādēm netiek piemēroti.”

Reidi tiks turpināti, jo lašveidīgās zivis (laši, taimiņi un strauta foreles) jau ir sākušas veidot nārsta vietas – berzes, koncentrējoties to tiešā tuvumā, kas atvieglo maluzvejnieku darbošanos.

Paldies visiem, kuri sniedz informāciju par aizdomīgām darbībām lašveidīgo zivju upēs un to krastos.

 

Latvijas Makšķernieku asociācijas valdes priekšsēdētājs

 Alvis Birkovs© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv