08.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
793, pašlaik vēro: 22.

» NOVADS » NVO » AktualitātesAuciemu rotās astoņpadsmit krāšņi putnu būrīši.

Ceturtdienas pēcpusdienā Auciemā, Stalbes vidusskolas struktūrvienības zālītē, bija vērojama liela bērnu rosība. Jauniešu biedrība „Vari un dari” bija sagādājusi bērniem košu nodarbi- iespēju nokrāsot biedrības sabūvētos putnu būrīšus.

Pavasaris bija krietni aizkavējies un visapkārt tik pelēks, ka jauniešu biedrībai radās ideja, sniegotās talkas vietā, uzbūvēt putnu būrīšus un, lai novads kļūtu košāks, tos arī nokrāsot spilgtās krāsās. Kā palīgi tika iesaistīti Stalbes vidusskolas struktūrvienības bērni, kuri, sākot jau ar bērnudārza vecuma bērniem, ar prieku ķērās pie otām un greznoja būrīšus ar pavasarīgām krāsām. Pēc bērnu domām putniem vilinošākās krāsas ir lillā un dzeltenā, kuras arī netika žēlotas būrīšu izdaiļošanai.

Kā pastāstīja biedrības jaunieši, krāšņie būrīši tiks uzlikti pie skolas, pie Auciemmuižas un pie Auciema ezera. Skolotāja Sigita Pole atzina, ka jaunieši ir sagādājuši viņiem ne tikai iespēju izpausties krāsās, bet arī jaunu atrakciju- skolotāja ar bērniem dosies uzmeklēt visus astoņpadsmit putnu būrīšus pēc tam, kad jaunieši tos būs piestiprinājuši tiem paredzētajās vietās.

Pēc paveiktā darba, bērni ar skaļiem aplausiem izteica pateicību biedrības jauniešiem. Daži bija pat tik aizkustināti ar biedrības darbu, ka vaicāja, cik vecam ir jābūt, lai varētu kļūt par biedrības „Vari un dari” biedru.

Paldies par kokmateriāliem z/s „Sauleskalni” un par finansējuma piešķiršanu krāsām un skrūvēm SIA „Apaļkalns” īpašniekam Jurim Leimanim un SIA „Unguri”.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv