25.02.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1267, pašlaik vēro: 14.

» NOVADS » NVO » AktualitātesAmatierteātri mācās

Pārgaujas novadā ir vairāki amatierteātru kolektīvi. Pateicoties novada jaunieši biedrības „Vari un dari” iesniegtajam un novada domas atbalstītam projektam,  kolektīvu dalībnieki 17. jūnijā Raiskuma pagasta  „Auciemmuižā” apguva aktiermeistarību un runas prasmi.

Kā lektors bija izraudzīts aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra. Stalbes, Straupes un Auciema aktieru kolektīvi visas dienas garumā apguva gan teoriju, ko Varis Vētra tūdaļ lika izmantot prakstiskos vingrinājumos, gan guva atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem: kā strādāt ar dažādām auditorijām, kā noturēt uzmanību, kā veidot izrādi tā, lai skatītājs sevi saredzētu tajā.

Kā atzina Varis Vētra, tad viņam kā dziesminiekam ir vieglāk brīžos, kad aizmirstas teksts. Pats var aizmirsto dzejot uz vietas. Aktierim ir grūtāk, tāpēc, ka ne katrs partneris spēj viegli improvizēt.

Kā minēja paši amatierteātru aktieri, tad daudzas lietas derētu apgūt dziļāk. Taču tam ar vienu dienu ir par maz.

Tiesa gan, pasākums ieilga, jo dziedošais aktieris rādīja arī vingrinājumus, kas noderētu ikvienam cilvēkam, kurš vēlas dzīvot laimīgām, brīvāk, veiksmīgāk. Ari vairākas klātesošās dāmas atzina, ka no šiem kursiem ļoti daudz saņēmušas ne tikai kā aktrises, bet arī lietas, kas noder dzīvei un attiecībām.

Vēl jāmin, ka dažiem jauniešu biedrības „Vari un dari” puišiem nācās rauties vairākās frontēs. Biedrība patlaban aktīvi strādā pie vairākiem projektiem, tostarp volejbola laukuma izveides un iekārtošanas pie Auciema skolas. Kursu dienā kā reiz tika sagādāts volejbola laukuma galvenais elements – smiltis, kuras puišiem nācās pieņemt.

Jauniešu biedrība arī atgādina, ka joprojām ir atvērta jaunām idejām no citiem novada iedzīvotājiem, kā arī jauniem biedriem savās rindās. Biedrībā „Vari un dari” apvienojušies aktīvi 18-35 gadus veci dalībnieki.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv