04.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1456, pašlaik vēro: 37.

» NOVADS » NVO » AktualitātesMārkulīčos noslēgusies pirmā starptautiskā nometne

19.jūlijā Straupes pagasta Mārkulīčos noslēdzās jauno mednieku nometne „Vanaga acs”, ko šogad pirmo reizi varēja nosaukt par starptautisku. Nometnē kopā ar 40 bērniem un jauniešiem no visas Latvijas, ieskaitot vairākus vietējos puišus un meitenes, piedalījās četri jaunieši no Norvēģijas Spidebergas komūnas. Viņus pavadīja Spidebergas pašvaldības medību departamenta vadītājs Sigmunds Lereims, kurš aktīvi sekoja nometnes norisei, kā arī pats bija sagatavojis nodarbību par medījamiem dzīvniekiem un medību saimniecību Norvēģijā.

Prieks bija dzirdēt Sigmunda vērtējumu, ka nometne viņu pārsteigusi ar intensīvo un plašo programmu. Tā bijusi divtik laba, kā viņš domājis, un viņš ierosināšot šo programmu īstenot arī Norvēģijā, kur šāda ideja būšot jaunums.

Savukārt nometnes rīkotājus - Straupes mednieku un makšķernieku biedrības „Mārkulīči” biedrus pārsteidza norvēģu puišu vēlme izzināt, šaušanas prasme, kā arī drosme izmēģināt pat visekstrēmākos nometnes uzdevumus. Viens no tiem, piemēram, bija laišanās ar trīsi 43 m garumā pāri Braslai no stāvas kraujas.

 

Septiņu gadu laikā biedrība „Mārkulīči”, piesaistot izcilus Latvijas dabas un vides zinātņu pārstāvjus, Valsts meža dienesta un AS Latvijas valsts meži darbiniekus, medību praktiķus un šaušanas sporta meistarus izskolojuši jau ap 300 puišu un meiteņu. Nometnes atbalstītājos vienmēr bijuši arī vietējie mednieku kolektīvi – mednieku klubs „Daibe”, „Raiskums”, „Rozula”, „Šalc zaļais mežs”, „Priedes”, „Pie ozola”, „Lenči”, „Lēdurga”, kā arī sporta klubs „Mārkulīči”.

Finansiālo atbalstu nometnei visus šos gadus sniedzis Medību saimniecības attīstības fonds.

Rakstu par „Vanaga acs” nometni var izlasīt arī laikraksta „Latvijas Avīze” 18. jūlija numurā.

Skat.: http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=385702:jauno-mednieku-nometne-qvanaga-acsq-atklj-talantus&Itemid=433© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv