03.08.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
961, pašlaik vēro: 27.

» NOVADS » NVO » Aktualitātes1. oktobris – Starptautiskā senioru diena!

Nepaej garām, ja kāds tevi sauc,

Slepus kā biti piekrastes ievas;

Nepaej garām: to mirkļu nav daudz,

Kuros, šķiet, tuvāk mēs pieejam Dievam.

                                                        (L. Breikšs)

 

          Starptautisko senioru dienu šoruden Latvijas novados atzīmēja astoto reizi, bet mūsu novadā ceturto reizi. Šīs dienas mērķis ir gados jaunu un vecāku cilvēku sadzīvošana sabiedrībā. Nepaej garām, piestāj, un padod labudienu, palīdzi, ja nepieciešams! Ikdienas sadzīvē šādi mirkļi ir ik uz soļa un nevajag jau nemaz daudz, lai sirdī ielītu patiess prieks, arī solis kļūtu vieglāks. Senioru dienas pasākumā piedalījās gan tālāku ceļu mērojuši, gan tuvāk dzīvojošie mūsu novada ļaudis.

Koncertu sniedza skanīgās balss īpašniece Līga Priede, un Liepas pagasta amatierteātris „Krams” izrādīja komēdiju „Blusa”. Par iespēju baudīt koncertu un teātri mīļu paldies sakām līdzcilvēkiem: Gunitai Magonei, Ievai Grabei, Līvijai Svīķei, Guntai Eglītei, Mārim Šķesterim, Jurim Leimanim, Mārtiņam Bērziņam, Valdim Tiltiņam. Paldies, Andai Tomsonei par muzikālā pavadījuma atskaņošanu. Paldies, novada domes priekšsēdētāja vietniekam Imantam Kalniņam par labiem vēlējumiem senioru dienas apmeklētājiem. Paldies, novada domei un šoferītim Egonam par Raiskuma iedzīvotāju atvešanu uz pasākumu.

Paldies, Intai un Austrim Ekertiem par spēcinošās maizītes klaipiem, Mārtiņam Krauklim par medus kāri, Aijai Dzērvei par garšīgo ābolmaizīti, Mudītei Rutkai par sātīgo zupu, Marijai Treikalei par sviesta cibiņu, Vitai Petrovai par mājas siera rituli, Annai Eglītei par saldajiem cepumiem, Vizmai Laugai par dažādu garšvielu maisījumiem, kas bija pārbaudījums mājsaimniecēm pēc smaržas un garšas atpazīt pievienotās garšvielas, reizē arī pārsteigums!

Paldies, puķu audzētājām par krāšņajiem rudens ziediem un Rutai par darbu.

                            *                    *                    *

          Ziņu par senioru dienas balli sadzirdēja skolas pagalmā mītošie bērnu darinātie dzīvnieciņi. Pirmā, lepni kāju piesita Aitiņa, sacīdama: „Mans tērps ir nevainojams un šim pasākumam ļoti piemērots, došos skolas dārzā saplūkt krāšņos Miķelīšus, jo neklājas ciemos ierasties bez dāvanas!” To sacījusi aitiņa žigliem solīšiem devās plūkt ziedus un pirmā ieradās uz balli, ieņēma vietu tuvāk taciņai, lai varētu sasveicināties ar pasākuma apmeklētājiem un padižoties ar savu košo kažociņu.

Arī Garausis kļuva tramīgs! Klusībā sprieda: „Nezinu gan, vai tur būs droši? Neesmu jau nekāds zaķapastala, došos turp arī es! Dāvanā ņemšu pusapēsto burkānu, jo vitamīnu nekad nav par daudz.” Ļekatu, ļekatām pāri pļavai un Garausis ērti iekārtojās uz celma tuvāk tautas namam, lai nepaslīd garām kas svarīgs.

Krokodils ilgi domāja, palikt skolas dārzā, vai arī doties uz balli? Nebija jau droši, jo vajadzēja šķērsot ceļu, pa kuru rūcošās mašīnas varēja uzbraukt garajai astei. Ziņkāre par notiekošo ņēma virsroku, un Krokodils garo asti grozīdams devās uz balles vietu, bet ak vai, viņš izvēlējās tieši to celmu, uz kura ērti iekārtojies Garausis, grauza burkānu. „Mēģināsim abi draudzīgi sadzīvot”, ieteicās Garausis. Uz celma vietas pietika tikai Krokodilam un Garausis smiedamies lielos smieklos novēlās zemē, viņam vajadzēja samierināties ar vietu pie celma.

Ezim vienam kļuva pavisam skumīgi. „Vajadzētu doties uz balli, bet kur lai ņemu dāvanu? Ak jā, pa ceļam dārzā salasīšu skaisti skaistos ābolus”, nosprieda ezis un pukšķinādams tecēja uz tautas namu. Ezis iekārtojās blakus Garausim pie celma, kažociņa adatās bija sabirušas dzeltenas koku lapas, kas izskatījās amizanti.

Virs koku galotnēm lidinājās Taurenis. Aitiņa lepni pacēla acis, lai sasveicinātos ar draugu un aicināja pievienoties. Taurenis priecīgs iekārtojās zem ozola. No balles vietas skanēja skaistas melodijas un viesiem kājas pašas sāka cilāties. Drīz vien danči gāja vaļā. Aitiņa, Garausis un Taurenis laida dančus cik jaudāja, bet Ezis un Krokodils centās izdancot lēnākos ritmos. Paldies, šiem skolas bērniem un Adrijai par tērpu darināšanu viesiem.

Pateicībā Grieta Grosberga


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv