21.10.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
256, pašlaik vēro: 13.

» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » AktualitātesNoslēgusies projekta “Small Markets at the Heart of EU Economy” partneru pirmā tikšanās Maltā

No 8. līdz 12. decembrim Maltā norisinājās Eiropas Savienības programmas "Eiropa pilsoņiem" starptautiskā projekta “Small Markets at the Heart of EU Economy” (tulk. Mazie tirgi Eiropas Savienības ekonomikas sirdī) pirmā partneru delegātu tikšanās. Partneru delegācijas no Latvijas, Itālijas, Rumānijas, Polijas un Vācijas, uzņēma projekta vadošais partneris – Mellieha pilsētas pašvaldība. Kopumā konferencē tika uzņemti astoņdesmit delegāti, tostarp seši pārstāvji no Pārgaujas novada.

Attēlu rezultāti vaicājumam “līdzfinansēts no eiropa pilsoņiem projekta logo”

Tikšanās svinīgi tika atklāta 8. decembra vakarā ar delegātu uzņemšanu un Ziemassvētku koncertu, piedaloties arī Maltas ministrei jautājumos par sociālo dialogu, patērētāju aizsardzību un pilsoņu brīvību – Helenai Dalli. Ministre savā uzrunā norādīja par mazo pašvaldību nozīmi, veidojot cilvēku saikni ar valsts institūcijām un Eiropas Savienību. Dalli nopietni uzsvēra, ka pēc neseniem notikumiem Eiropā un ASV, cilvēki arvien vairāk jūtas nošķirti no valdības, norādot, ka, ja mēs vēlamies būt tuvāki iedzīvotājiem, nepieciešams vēl vairāk risināt jautājumus, kas būtiski ietekmē viņu ikdienas dzīvi. Ar šo uzrunu ministre aicināja ikvienai projekta partner-pašvaldībai būtiski iesaistīt iedzīvotājus dažādās aktivitātēs, norādot Eiropas Savienības finansētos projektus kā lielisku platformu šādām iniciatīvām.Foto: (no kreisās) Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece,
Maltas ministre jautājumos par sociālo dialogu, patērētāju aizsardzību un pilsoņu brīvību Helena Dalli,
Mellieha pilsētas mērs John Buttigieg, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents


Tikšanās laikā līdz 12. decembrim notika vairākas konferences, kuru laikā partneri prezentēja savas pašvaldības un situāciju lokālā tirgus vidē, kā arī vietēji ražoto produktu un sniegto pakalpojumu specifikāciju un iespējas. Tikšanās laikā notika arī vairāki pieredzes apmaiņas braucieni, apskatot slaveno Popeja ciematu, Ta`Qali Amatnieku ciematu un Manikatas lauku kooperatīvu. Tāpat norisinājās arī diskusijas par Eiropas Savienības vienoto un Eiropas Savienības vienoto digitālo tirgu, kā arī noslēgumā tika pārrunāti jautājumi par partneru turpmākajām rīcībām projektā.

Pārgaujas novada delegāciju projekta pirmajā tikšanās reizē pārstāvēja – domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece, Pārgaujas novada uzņēmēji – SIA “Raiskuma labumu darītava” pārstāvis Mārtiņš Raudziņš, SIA “Vilarija” vadītājs Artis Reiziņš, Z/S “Lielandžas” vadītājs Jānis Šulcs, kā arī jauniešu biedrības “Vari un dari” vadītāja Zane Pokkere.

Nākamā projekta tikšanās norisināsies Latvijā – 2017.gada jūlijā Vecpiebalgas novadā. Arī turpmāk Pārgaujas novada pašvaldība projekta īstenošanā plāno iesaistīt novada uzņēmējus, kā arī pārstāvjus, kas saistīti ar jaunatni.

Pārgaujas novada pašvaldība ir viena no projekta partnerpašvaldībām. Projekta īstenošana uzsākta 2016.gada otrajā pusē ar programmas “Eiropas pilsoņiem” līdzfinansējumu 2.2. aktivitātē pilsētu tīklošanās (Network of Towns). Projekta īstenošana paredzēta līdz 2018.gada vidum. ES programmas „Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) mērķis ir tuvināt Eiropu tās iedzīvotājiem, stiprināt piemiņu un palielināt sabiedriskās līdzdalības iespējas ES, nodrošinot vietējā, reģionālā un dalībvalstu līmenī atklātākas debates par ES jautājumiem. Programma veicina pilsoniskās sabiedrības organizāciju iespēju palielināšanos, lai to biedrus un plašāku sabiedrību iesaistītu ES demokrātiskajā dzīvē.

Vairāk par ES programmu “Eiropa pilsoņiem” lasiet šeit!


Baiba Zvejniece
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv